Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Mobildev İzinli Veri Tabanı Servisi ilgili kanunların tarif ettiği şekilde ve dijital formlar üzerinden kişilerinizden izin almanızı, gerektiğinde ispat edebilmeniz için izinlerinizi dijital olarak arşivlemenizi sağlar. Kişilerinize hızlı ve onlar için kolay bir izin verme deneyimi sunar. Kişileriniz istedikleri anda yine kanunun tarif ettiği şekilde iletişim izinlerini iptal edebilirler.İzin Toplama;
Farklı Seçenekler: Kişilerinizden hangi izinleri, hangi seçeneklerle toplamak istediğinizi belirtin.

DO/SO: İzinleri isterseniz çifte onay yaparak doğrulayın, isterseniz doğrudan kaydedin.

Sözleşme: Kişilere sunduğunuz izin sözleşmelerini açıkça sunun.

Sınırlamalar: Hem doğrulama hem de form için süre ve kayıt sayısı sınırları belirleyin.

Mobil Kupon: Kişilerinizi ikna etmek için onlara servis içerisinden indirim kuponları sunun.

Yönlendirme: Süreç tamamlandığında kişilerinizi belirlediğiniz sayfalara yönlendirebilir, dönüşün oranlarında Analytics vb. sistemler içerisinden de ölçebilirsiniz.


Doğrulama Yöntemleri;

Gelen kayıtları direkt kaydedebilir ya da kişilerden bir kez daha doğrulamasını isteyebilirsiniz. İzin toplama süreci sırasında; ses kaydı oluşturabilir ya da fiziksel dokümanların fotoğraflarını yükleyebilirsiniz.Single Opt-in

Double Opt-in

- Mobil Kod

- Link

- Ses Kaydı

Dijital Arşiv;

Kişilerinizden topladığınız tüm talepler dijital olarak arşivlenir. Fiziksel dokümanların fotoğrafları ya da alınan ses kayıtları kişi kartına depolanır. İzin, izin iptali ya da başvuru taleplerinde; gelen-giden SMS mesajları, IP adresi, lokasyon, doğrulama şekli gibi tüm bilgileri raporlayabilirsiniz.Kategori (Alışveriş, Araçlar, Arkadaşlık, Çocuk Yetiştirme, Eğitim, Eğlence, etkinlikler, Ev, Finans, Fotoğrafçılık, Güzellik, Haberler ve dergiler, Haberleşme, Harita ve Navigasyon, Hava Durumu, İş, Karikatür, Kişiselleştirme, Kitaplar ve Referans, Kitaplıklar ve Kısa sunum, Müzik ve Ses, Otomobil ve Taşıtlar, Sağlık ve Fitness, Sanat ve Tasarım, Seyahat ve Yerel, Sosyal, Spor, Tıp, Verimlilik, Video Oynatma ve Düzenleme, Yaşam Tarzı, Yeme İçme)
Away MOBILDEVI Database Service as described by the relevant laws and allow you to get your people out digital forms, allows you to digitally archive your permission to prove necessary. For your contacts quickly and they do not allow an easy experience offers. People still want to have as soon as they are able to override permissions dialog, as described by the law.Collecting Permits;
Different Options: Which of your contacts permissions, specify which options you want to collect with.

DO / SO: If you want Permissions Verify by double-check, if you want to register directly.

Contract: the agreement clearly permits the presentation you provide to People.

Limitations: Both verification and registration number of the set time limits for both forms.

Mobile Coupon: Offer discount coupons in order to convince them to service your contacts.

Orientation: people who can direct you to the page you specify when the process is complete, the return rate Analytics, and so on. You can also measure in the system.


Verification Methods;

Incoming records can be directly saved or you may want to verify the person once again. Allow during the collection process; You can create audio recording, or you can upload photos of physical documents.Single Opt-in

Double opt-in

- Mobile Code

- Link

- Voice Recording

Digital Archive;

All requests of your contacts it collect archived digitally. Physical documents, photographs or audio recordings stored on the received contact card. The permit application or request cancellation of their permits; incoming and outgoing SMS messages, IP address, location, shape such verification can report all the information.Category (Shopping, Tools, Friendship, Parenting, Education, Entertainment, Events, Home, Finance, Photography, Beauty, News and magazines, Communications, Maps and Navigation, Weather, Business, Cartoon, Personalization, Books & Reference, Libraries and short presentations, music and sound, Cars and Vehicles, Health & Fitness, Art & Design, Travel & Local, Social, Sports, Medicine, Productivity, Video Playback and Editing, Lifestyles, Food & Drink)
Read more
5.0
3 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
October 3, 2018
Size
3.0M
Installs
50+
Current Version
1.2
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Mobildev İletişim
Developer
Lapis Han Esentepe Mah., D-100 Güney Yanyol Cad. No:25 D:147-151 34870 Soğanlık Kartal/ İSTANBUL
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.