МојВоздух (MojVozduh) - The Air Quality App

Визуелизирај ја загаденоста на воздухот низ Македонија и Холандија со МојВоздух!

Можности во апликацијата:
- Најнови податоци за загадувањето на воздухот околу тебе
- Релевантни информации за секој загадувач, ЕУ границите, причинителите и препораки што да се прави во ситуации на екстремна загаденост
- Графици/мапи/календари за историска преспектива на загаденоста
- Опција за известување на надлежните органи преку емаил во моменти на висока загаденост

МојВоздух има податоци за Македонија и Холандија, а поддржани се Македонски, Англиски и Албански јазик.

======

Visualize air pollution from Macedonia and The Netherlands with MojVozduh (The Air App)!

What you get:
- Near real-time access to information regarding air pollution around you
- Relevant information about each type of pollutant, what are the EU limits, what causes the pollution and what to do in cases of extreme pollution.
- Graphs/maps/calendars for statistical tracking of pollution
- Option to email local authorities to raise awareness regarding pollution

MojVozduh initially supports Macedonia and The Netherlands. More countries are coming soon!
MojVozduh is available in Macedonian, English and Albanian.

Moj Vozduh, Мој Воздух, МојВоздух
Read more
4.7
1,760 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Подобрен UI интерфејс за полесно користење на апликацијата
Read more

Additional Information

Updated
November 12, 2018
Size
14M
Installs
50,000+
Current Version
6.1.1
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Gorjan Jovanovski
Developer
Rode Kruislaan 1322F, Diemen 1111XC, Amsterdam, The Netherlands
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.