5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

1,699
Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, Kıble yönünü belirleyebilecek, beş vakit namazı zamanında kılabileceksiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığından alınan namaz vakitlerini sade, açık ve anlaşılır bir arayüz ile sunuyoruz. O güne ait tüm ezan zamanlarını görebilir, içinde bulunulan vakit ile sonraki vakte kalan süreyi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kerahat vakitlerinde uyarıyı görebilirsiniz.

Ayrıca; sure ve dua ezberleme uygulamamızın Namaz Sureleri ve Dualarını içeren bölümünü uygulamamıza dahil ettik. Özel olarak hazırlanmış bu bölümde ezber yapabilir, eksikliklerinizi giderebilir ve olası hatalarınızı düzeltme imkanı bulabilirsiniz.

Yine uygulamamızda yer alan Namaz Hocası bölümünü de buraya ekledik. Seçeceğiniz bir namazı okuyarak veya tüm dua, sure ve tesbihatıyla görüntülü ve sesli olarak öğrenebilirsiniz. Beş vakit namazın kılınışını simülasyon ile öğrenin.

Kıble pusulası ve Kıble haritası ile Kıble yönü bulmak çok kolay. Kullanım kolaylığı için her ikisine de aynı ekrana yer verilmiştir.

Dilediğiniz ezan vakitlerinde farklı ses seçeneklerini tercih ederek bildirim alabilir veya bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. (Uygulama ilk yüklendiğinde bildirimler varsayılan olarak kapalıdır. Açmak için Ayarlar > Bildirimler ekranını)

Vakitlerden önce bildirim ayarlayabilirsiniz.

Widget ekleyebilirsiniz.

Zikirmatik ile tesbihatınızı kolayca yapabilirsiniz.

GPS ile o andaki konumunuzu ayarlayabilirsiniz.

Bildirim sesi olarak tam ezan seslerinden birini seçmiş iseniz, ezan sesinin devam etmesini istemeyeceğiniz durumlarda sesi kapatmak için bildirim simgesine dokunmanız, uygulamayı açmanız ya da uygulama içinde başka bir ekrana geçmeniz yeterli olacaktır.

Ezan vakitleri, seçilen şehir için 1 aylık olarak alınır. Ezan vakitlerini aldıktan sonra bir ay boyunca tekrar internet bağlantısına ihtiyaç duymazsınız. Alınan 1 aylık ezan vakitleri ile Ramazan imsakiyesi iftar vakitleri. Tüm bir ayın vakitlerini tek yerde görebilirsiniz.

Vakitleri gösteren ana ekranda Peygamber Efendimizin bir hadisi sunulur. Namaz vaktine bakarken burada verilen hadis-i şerifi de istifadenize sunuyoruz.

Kütüb-i Sitte hadisleri ile güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz.

Esmaü'l Hüsna ekranında, Allah'ın (cc) 99 ismini kısa açıklamalarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Ezan sesini seviyorsanız ve sürekli duymak isterseniz, Ezan sesini cihazınızda zil, bildirim veya alarm sesi olarak kullanabilirsiniz. Ezan Zil Sesi ekranını kullanarak ezan dinleyebilir ve ezan sesini telefonunuzun zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz. (Ezan sesini zil, mesaj veya bildirim sesi olarak ayarlarsanız, uygulamamızı kaldırsanız bile bu özellikten faydalanmaya devam edersiniz. Ezan sesini zil, bildirim veya alarm sesi olarak kullanmak istemezseniz cihazınızın ses ayarları bölümünden başka bir ses seçebilirsiniz. Lütfen şuna dikkat edin: Ezan sesini mesela bildirim sesi olarak seçtiğinizde, size gelen bir sms olursa ezan sesi duyarsınız. Bu durumda okunan ezanın vakit ezanı olamayabileceğini göz önünde bulundurunuz.)

Başta Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, Hollanda gibi cami veya mescit bulunmasına rağmen hoparlörden ezan sesi duymanın pek mümkün olmadığı Avrupa ülkelerinde ya da daha farklı bölgelerde, gurbette yaşayan veya bulundukları yerden ezan sesini duyamayan kardeşlerimiz hasret kaldıkları ezan sesini dinleyebilirler, bu ülkeler için ezan vakitleri ve iftar vakitlerini öğrenebilirler.

Daha kapsamlı, daha istikrarlı ve yüksek performanslı olan bu yeni Ezan Vakti uygulamamız cihazınıza ilave yük getirmeden çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Uygulamamızı beğenerek kullanacağınızı umuyoruz.

Tüm dikkatlerimize rağmen herhangi bir eksikliğimiz veya hatamız olmuş olabilir. Bildirirseniz inşallah en kısa sürede düzeltmeye çalışırız. Daha iyi bir uygulama sunabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Kısmet olursa daha kapsamlı ve kardeşlerimizin daha fazla istifade edebileceği güncellemeler sunacağız. Selam ve dua ile.. Allah razı olsun.
Wherever you are in the world, you will be able to follow Azan Times, determine the direction of Qibla, and perform five prayer times.

We present the prayer times received from the Presidency of Religious Affairs with a simple, clear and understandable interface. You can see all the prayer times of that day, you can easily follow the time remaining in the next time. You can see the warning during kerahat times.

Also; Sura and prayer memorization application, including prayer Surahs and prayers included in our application. In this specially prepared section, you can memorize, eliminate your shortcomings and find the opportunity to correct your mistakes.

We also added the Prayer Teacher section in our application here. By reading a prayer of your choice or by prayer, surah and prayer, you can learn by video and audio. Learn how to perform five prayer by simulation.

With Qibla compass & Qibla map, you will find it easy to find the Qibla direction. Both have the same display for ease of use.

You can receive or disable notifications at any time by selecting different sound options. (Notifications are turned off by default when the application is first installed. To open it, go to Settings> Notifications screen)

You can set notifications before schedule.

You can add a widget.

With Zikirmatik you can easily make your rosary.

With GPS you can set your current position.

If you have selected one of the full azan sounds as a notification sound, simply tap the notification icon, open the application, or switch to another screen within the application to mute the sound if you do not want the azan sound to continue.

Prayer times are taken for 1 month for the selected city. After receiving the call to prayer times for a month you do not need internet connection again. 1-month prayer times taken with Ramadan fast-breaking iftar times. You can see the times of an entire month in one place.

A hadith of the Prophet is presented on the main screen showing the times. Looking at the time of prayer here, we offer the hadith of the sheriff.

You can get reliable information with the Hadith of Kütüb-i Sitte.

On the Esmaü'l Hüsna screen, you can find the 99 names of Allah (cc) along with short descriptions.

If you like the sound of Azan and want to hear it continuously, you can use the Azan sound as a ringtone, notification or alarm sound on your device. You can listen to the call to prayer by using the Azan Ringtone screen and set the caller sound as your phone ringtone. (If you set the adhan sound as a ringtone, message, or notification sound, you will still benefit from this feature even if you uninstall it. If you select a voice, you will hear the call to prayer if there is a sms coming to you.

Our brothers, who live in foreign countries or cannot hear the call to prayer from their places, can listen to the call to prayer, for those countries who cannot hear the call to prayer from the loudspeaker even though there are mosques or masjids, such as Germany, France, Austria, Belgium and the Netherlands. learn the time and iftar times.

More comprehensive, more stable and high performance, our new Azan Time application is designed to work without additional load on your device. We hope you will like our application.

Despite all our attention, we may have had any deficiencies or mistakes. If you do, I hope we try to fix it as soon as possible. We will continue to work to provide a better application. If it is fortune, we will provide more comprehensive updates that our brothers can benefit more. With salute and prayer .. May Allah be pleased.
Read more
Collapse
4.5
1,699 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

-Kütüb-i Sitte Hadisleri eklendi. 5.000'den fazla hadis. Arama ve paylaşma özelliği.
-Hata düzeltmeleri, performans ve tasarım iyileştirmeleri.

Önceki Sürümler:
-Zikirmatik eklendi. Kullanımı kolaydır ve Geri tuşuna basarak ekrandan çıkıldığında bilgiler kaydedilir.
-Konum değiştiğinde otomatik güncelleme. (Ana ekrandaki GPS simgesini kullanmaya devam edebilirsiniz.)
-Belirli günleri takip edin. Kendiniz de ekleyebilirsiniz.
-Kıble pusulası ve Kıble haritası ile Kıble yönü bulma özelliği.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
August 18, 2019
Size
29M
Installs
100,000+
Current Version
2.1.12
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
6th Pro
Developer
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.