5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

2,054
Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, Kıble yönünü belirleyebilecek, beş vakit namazı zamanında kılabileceksiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığından alınan namaz vakitlerini sade, açık ve anlaşılır bir arayüz ile sunuyoruz. O güne ait tüm ezan zamanlarını görebilir, içinde bulunulan vakit ile sonraki vakte kalan süreyi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kerahat vakitlerinde uyarıyı görebilirsiniz.

Ayrıca; sure ve dua ezberleme uygulamamızın Namaz Sureleri ve Dualarını içeren bölümünü uygulamamıza dahil ettik. Özel olarak hazırlanmış bu bölümde ezber yapabilir, eksikliklerinizi giderebilir ve olası hatalarınızı düzeltme imkanı bulabilirsiniz.

Yine uygulamamızda yer alan Namaz Hocası bölümünü de buraya ekledik. Seçeceğiniz bir namazı okuyarak veya tüm dua, sure ve tesbihatıyla görüntülü ve sesli olarak öğrenebilirsiniz. Beş vakit namazın kılınışını simülasyon ile öğrenin.

Dilediğiniz ezan vakitlerinde farklı ses seçeneklerini tercih ederek bildirim alabilir veya bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. (Uygulama ilk yüklendiğinde bildirimler varsayılan olarak kapalıdır. Açmak için Ayarlar > Bildirimler ekranını)

-Diyanet uyumlu vakitler
-Bir aylık imsakiye
-Vakitlerde ve öncesinde bildirim ayarı
-Widget ekleme
-Kıble pusulası ve Kıble haritası
-Zikirmatik
-GPS ile otomatik konum
-Vakitleri sesli dinleme
-Kütüb-i Sitte Hadisleri
-Namaz sure ve duaları
-Namaz kılınışı (simülatör)
-Esmaü'l-Hüsna
-Ezan zil-mesaj-bildirim sesi ayarlama
-Hazır mesajlar
-Yaklaşan önemli günler
-Hicri tarih
-İnternetsiz kullanım (Vakitleri alırken 1 kez gerekir.)

Bildirim sesi olarak tam ezan seslerinden birini seçmiş iseniz, ezan sesinin devam etmesini istemeyeceğiniz durumlarda sesi kapatmak için bildirim simgesine dokunmanız, uygulamayı açmanız ya da uygulama içinde başka bir ekrana geçmeniz yeterli olacaktır.

Ezan vakitleri, seçilen şehir için 1 aylık olarak alınır. Ezan vakitlerini aldıktan sonra bir ay boyunca tekrar internet bağlantısına ihtiyaç duymazsınız. Alınan 1 aylık ezan vakitleri ile Ramazan imsakiyesi iftar vakitleri. Tüm bir ayın vakitlerini tek yerde görebilirsiniz.

Vakitleri gösteren ana ekranda Peygamber Efendimizin bir hadisi sunulur. Namaz vaktine bakarken burada verilen hadis-i şerifi de istifadenize sunuyoruz.

Esmaü'l Hüsna ekranında, Allah'ın (cc) 99 ismini kısa açıklamalarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Ezan sesini seviyorsanız ve sürekli duymak isterseniz, Ezan sesini cihazınızda zil, bildirim veya alarm sesi olarak kullanabilirsiniz. Ezan Zil Sesi ekranını kullanarak ezan dinleyebilir ve ezan sesini telefonunuzun zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz. (Ezan sesini zil, mesaj veya bildirim sesi olarak ayarlarsanız, uygulamamızı kaldırsanız bile bu özellikten faydalanmaya devam edersiniz. Ezan sesini zil, bildirim veya alarm sesi olarak kullanmak istemezseniz cihazınızın ses ayarları bölümünden başka bir ses seçebilirsiniz. Lütfen şuna dikkat edin: Ezan sesini mesela bildirim sesi olarak seçtiğinizde, size gelen bir sms olursa ezan sesi duyarsınız. Bu durumda okunan ezanın vakit ezanı olamayabileceğini göz önünde bulundurunuz.)

Başta Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, Hollanda gibi cami veya mescit bulunmasına rağmen hoparlörden ezan sesi duymanın pek mümkün olmadığı Avrupa ülkelerinde ya da daha farklı bölgelerde, gurbette yaşayan veya bulundukları yerden ezan sesini duyamayan kardeşlerimiz hasret kaldıkları ezan sesini dinleyebilirler, bu ülkeler için ezan vakitleri ve iftar vakitlerini öğrenebilirler.

Daha kapsamlı, daha istikrarlı ve yüksek performanslı olan bu yeni Ezan Vakti uygulamamız cihazınıza ilave yük getirmeden çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Uygulamamızı beğenerek kullanacağınızı umuyoruz.

Tüm dikkatlerimize rağmen herhangi bir eksikliğimiz veya hatamız olmuş olabilir. Bildirirseniz inşallah en kısa sürede düzeltmeye çalışırız. Daha iyi bir uygulama sunabilmek için çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve dua ile.. Allah razı olsun.
Wherever you are in the world, you will be able to follow the Azan Times, determine the direction of Qibla, and perform five prayers in time.

We offer prayer times received from the Presidency of Religious Affairs with a simple, clear and understandable interface. You can see all the prayer times for that day, you can easily follow the time spent and the time remaining to the next time. You can see the warning during the time of proliferation.

Also; We have included the section of our sura and prayer memorization application that includes Prayer Times and Prayers. In this specially prepared section, you can memorize, correct your deficiencies and find the opportunity to correct your possible mistakes.

We also added the Prayer Teacher section in our application here. You can learn a prayer of your choice, or learn all the prayer, surah and prayer in a visual and acoustic way. Learn how to perform five prayers with simulation.

You can get notifications or disable notifications by choosing different sound options at any time of prayer. (Notifications are off by default when the app is first installed. To open it, open the Settings> Notifications screen)

Religious compatible times
-One month imsakiye
Notification setting on and before wares
Adding widgets
Qibla compass and Qibla map
-Zikirmatik
Automatic location with GPS
Listen to the voices
Hadiths in the Kütüb-i Sitte
- Unnecessary times and prayers
-Name rendition (simulator)
-Esmaü'l-Hüsna
Set azan ring-message-notification sound
-Ready messages
- Upcoming important days
Hijri date
-Use without internet (required 1 time when buying times.)

If you have selected one of the full azan sounds as the notification sound, if you do not want the azan sound to continue, just touch the notification icon, open the application or switch to another screen within the application.

Azan times are taken 1 month for the selected city. After receiving the adhan times, you do not need an internet connection again for a month. 1 month prayer times and Ramadan opportunity iftar times. You can see the times of an entire month in one place.

A hadith of our Prophet is presented on the main screen showing the times. While looking at the prayer time, we offer the hadith given here to your benefit.

On the screen of Esmaü'l Hüsna, you can find 99 names of Allah (cc) with short explanations.

If you like azan sound and want to hear it constantly, you can use Azan sound as ringtone, notification or alarm sound on your device. You can listen to adhan using Azan Ringtone screen and set the adhan tone as your phone's ringtone. (If you set the azan sound as a ringtone, message or notification sound, you will continue to benefit from this feature even if you uninstall our app. If you don't want to use the azan sound as a ringtone, notification or alarm sound, you can choose another sound from the sound settings section of your device. Please note: Azan sound, for example, notification When you select it as the sound, you will hear the adhan sound if there is an incoming SMS. Note that the adhan that is read may not be a time adhan.)

Although there are mosques or masjids such as Germany, France, Austria, Belgium, and Netherlands, our brothers who live in expatriate or who cannot hear the call to prayer can hear the call of prayer in these countries. learn their time and iftar time.

This new, Azan Time application, which is more comprehensive, more stable and high performance, is designed to operate without additional load on your device. We hope you enjoy our application.

Despite all our attention, we may have had any deficiencies or mistakes. I hope we will try to fix it as soon as possible. We will continue working to provide a better application. With greetings and prayers .. God bless you.
Read more
Collapse
4.5
2,054 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

-Hicri Takvim eklendi. (6.0 ve üstü işletim sistemi gerekir.)
-Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yapıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 25, 2020
Size
29M
Installs
500,000+
Current Version
2.2.4
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
6th Pro
Developer
Gürselpaşa Mah. - Doğan Kent St. Adana / Türkiye
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.