Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

NASIL ÇALIŞIR?

Hesap sihirbazı, iş akdini sona erdirme anında doğan sona ermeye bağlı hakları kullanıcının gireceği veriler ile hesaplanması, ödenmesi gereken tüm vergilerin hesaplanması ve ödenecek tutardan düşülmesi, İşverenin daha evvel çalışana ödediği avansların faizleriyle birlikte ödeme gününde ödenecek tutardan mahsubu, gibi pek çok hesap işlemini girilen verilere göre hesaplayarak doğru sonuçları veren bir hesap işlemcisidir.

Hesaplama normal çalışma şekilleri yanında, bir işverene bağlı birden çok kez çalışmada çalışma süresinin birleştirilmesi/birleştirilmemesi ve nihai ödeme tutarlarının hesabı, bunların mevsimlik çalışma özelliğinde ayrıca hesaplanması gibi konunun uzmanları tarafından yürütülebilen karmaşık hesaplama fonksiyonlarını da içerir.

Ayrıca, ödemeler gününde yapılmamış ise, bu kalemleri tabi oldukları faiz oranları ile ödeme gününe kadar güncelleyerek, ödenecek tutarın doğru olarak bildirilmesine özgü ayrı bir hesaplama fonksiyonu da mevcuttur. Ekibimiz çalışmalarını güncel bir şekilde sürdürmekte, iş planında bulunan pek çok hesaplama fonksiyonunu yakında ürün içeriğine dahil ederek sizlerin kullanımına sunmayı hedeflemektedir.

Biz hayal ediyoruz, deneyimliyoruz ve yaratıyoruz: Güvenle ilerlemenin, zamanı etkin kullanmanın ve hatasız iş yapmanın keyfini ve konforunu yaşamak Sizlere kalıyor.


HESAP SİHİRBAZI KİMLER İÇİNDİR?

MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN
"Hesap bizim işimizdir" diyebilirsiniz. Ancak iş hukukuna özgü detaylara hakim olmak bir uzmanlık işidir. Çalışmalarınızı hatasız ve eksiksiz yapabilecek, uygulama farklılıkları karşısında inceleme ve araştırma ile kaybedeceğiniz zamandan tasarruf edecek, müşterilerinizin memnuniyet seviyesini artıracaksınız.

AVUKATLAR İÇİN
İş hukukunu çok iyi bilebilirsiniz, ama hadi itiraf edelim ; hesap işi farklı bir iş. Formül bilmek, faiz oranına bakmak, yargı içtihatlarını yeniden kontrol etmek gerekecek! O nedenle siz sadece müvekkilinizden alacağınız verileri girin ve gerisini sihirbaza bırakın! Hatasız, zaman kaybetmeden, rakamlar ile uğraşmanın stresi altında olmadan!

İŞVERENLER İÇİN
İşveren olarak iş akdi sona eren veya akdini sona erdirmeyi düşündüğünüz çalışanınıza yapacağınız her türlü ödemeyi hatasız olarak yapabileceksiniz.

ÇALIŞANLAR İÇİN
İşverene sormadan haklarınızın ne durumda olduğunu mu bilmek istiyorsunuz? Bir mali müşavir ya da avukat arkadaşınıza sormanıza gerek yok. Hesap sihirbazına sorun!


HANGİ HESAPLAMALARI YAPABİLİRSİNİZ?

KIDEM TAZMİNATI
İHBAR TAZMİNATI
YILLIK İZİN ÜCRETİ
NETTEN BRÜTE - BRÜTTEN NETE MAAŞ HESAPLAMA
İŞE İADE TAZMİNATLARI
KÖTÜNİYET TAZMİNATI
AGİ HESABI
SONA ERMEYE BAĞLI DİĞER HESAPLAMALAR
SENDİKAL TAZMİNAT
EŞİTLİK AYRIMLICIK İLKESİNE AYKIRI DAVRANMA TAZMİNATI
VAKTİNDE YAPILMAMIŞ ÖDEMELERİN FAİZİNİ HESAPLAMA
GELİR VERGİSİ HESAPLAMA
HOW DOES IT WORK?

The Account Wizard calculates the rights associated with the expiration of the employee at the time of termination of the employment contract, the calculation of all taxes to be paid, the deduction from the amount to be paid, the interest paid by the employer to the employee and the deduction from the amount to be paid on the payment day. is an account processor that gives accurate results by calculating.

The calculation also includes complex computational functions, which can be carried out by the experts of the subject, such as the normal operation, as well as the combination of the working time in a multiple-time work depending on an employer and the calculation of the final payment amounts, as well as their calculation in the seasonal working feature.

In addition, if not made on the day of payments, there is a separate calculation function specific to reporting the amount to be paid correctly by updating these items with the interest rates to which they are subject. Our team continues to work in a current way, many of the business plan in the calculation of the product content by including soon aims to make available to you.

We dream, experience and create: It is up to you to enjoy the pleasure and comfort of progressing safely, using time effectively and doing flawless work.


Who are the Account Wizards?

FOR FINANCIAL CONSULTANTS
You can say, "Account is our business." However, it is a matter of expertise to master the details specific to labor law. You will be able to make your studies accurate and complete, and you will save time and lose the satisfaction of your customers in the face of application differences.

FOR LAWYERS
You know business law very well, but let's confess. business account. You'll have to know the formula, look at the interest rate, re-check the jurisprudence of the judiciary! So just enter the data from your client and leave the rest to the wizard! Without mistakes, without wasting time, under stress of dealing with figures!

FOR EMPLOYERS
As an employer, you will be able to make any payments you have made to the employee whose employment contract is terminated or terminated.

FOR EMPLOYEES
You want to know what your rights are without asking the employer? You don't need to ask a financial adviser or lawyer friend. Ask the account wizard!


WHICH CALCULATIONS?

SEVERANCE PAY
TERMINATION BENEFITS
ANNUAL PERMISSION FEE
NETTEN BRÜTE - BRÜTTEN NETE MAAŞ COMPUTING
REGISTRATION REGISTRATION
CHEMISTRY COMPENSATION
AGİ ACCOUNT
OTHER CALCULATIONS RELATED TO THE END
Syndrome
COMPENSATION COMPENSATION COMPOSITION TO EQUALITY DISCRIMINATION PRINCIPLE
CALCULATING THE INTEREST OF THE PAYMENTS NOT LOADED IN THE CASE
INCOME TAX CALCULATION
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Brütten Nete Maaş Hesaplaması için Engelli ve 5510 Teşvik İndirimi eklendi.
Netten Brüte Maaş Hesaplaması için 5510 Teşvik İndirimi eklendi.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 12, 2019
Size
2.8M
Installs
1,000+
Current Version
8.0
Requires Android
5.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
PARTNER İSTANBUL YAZILIM DANIŞMANLIK EĞİTİM AŞ.
Developer
Cumhuriyet bulvarı. No 127/8. Alsancak, Konak, İzmir
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.