Koç Akademi – Video Eğitim

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Koç Akademi – Online Gelişim Platformu – Online Eğitim Videoları

Koç Akademi, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen, birbirinden faydalı eğitimlerin yer aldığı bir online video eğitim platformudur. Koç Akademi içerisinde; aile, bilişim teknolojileri, hobi, kişisel gelişim, sağlık ve yaşam eğitimleri gibi birçok farklı farklı konuda videolar bulunmaktadır. Siz de bu videoları seyrederek hem günlük hayatınızda hem de iş yaşamınızda size fayda sağlayabilecek çeşitli kazanımlar elde edebilirsiniz.

Koç Akademi’ye giriş yaparak videoların tamamına erişim sağlayabilirsiniz.

Uzmanından öğrenin!
Her biri alanında uzman eğitmenlerin verdiği eğitimler ile hem sosyal yaşamınızda hem de iş hayatınızda fayda sağlayacak yetkinlikler kazanın!

Dilediğiniz yerde öğrenin!
Koç Akademi uygulaması ile nerede olursanız olun; ister bilgisayarınızdan, ister tabletinizden, ister cep telefonunuzdan videolara kolayca ulaşabilirsiniz! Bu sayede boş vakitlerinizi çeşitli eğitim videolarını izleyerek kendinizi geliştirmeye ayırabilirsiniz.

Eğitim Kategorileri:

Aile
Hem aile içinde sağlıklı bir iletişim kurabilmek hem de geleceğe daha bilinçli ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için aile içi eğitim ile ilgili ne kadar çok şey öğrenirsek kuşkusuz bir o kadar faydalı olacaktır. Aile eğitimleri kategorisinde bulunan videolar ile aile yaşantınızdaki sorunlara daha proaktif çözümler üretebilir, çocuklarınıza olan yaklaşımınızda size yardımcı olacak eğitimler ile çocuklarınızla yaşayabileceğiniz problemlerin önüne geçebilir, daha sağlıklı bir iletişimin benimsendiği bir aile ortamı kurmayı sağlayabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri
Bilişim Teknolojileri kategorisinde yer alan eğitimlerle MS Office programlarının yanı sıra, sosyal medyanın tüm mecraları hakkında bilgi sahibi olabilir; markanız, şirketiniz veya sektörünüzle ilgili fayda sağlayabilecek birçok eğitim videosuna buradan ulaşabilirsiniz. Bilişim teknolojileri videolarını seyrederek kendinizi birbirinden farklı alanlarda geliştirebilir, gelişen teknolojiye daha hızlı adapte olarak bu alandaki ihtiyaçlara daha rahat cevap verebilirsiniz.

Hobi Eğitimleri
Hobiler, insan hayatına renk katan aktivitelerdir. Her şeyden biraz uzaklaşıp farklı dünyalara yeni kapılar açan uğraşlardır. Her yaştan insanın muhakkak ilgilendiği bir şeyler olmalı. Kimisi sporla ilgilenmekten keyif alırken kimisi fotoğraf çekmek ister, kimisi resim yapmaktan hoşlanırken, kimisi yeni tarifler dener. Koç Akademi Hobi Eğitimleri bölümünde bulunan video eğitim setleri ile yeni yeni hobiler edinebileceğiniz gibi hali hazırda ilgi duyduğunuz hobilerinizde de kendinize yeni yetkinlikler kazandırabilir, mevcut becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan video eğitim setleri ile hayatınıza renk katacak birçok farklı aktivite Koç Akademi Hobi Eğitimleri bölümünde!

Kişisel Gelişim
Kişisel gelişim videoları ile potansiyel niteliklerinizi, beceri ve davranışlarınızı geliştirebilirsiniz. Diksiyon, giyim ve stil, zarafet, zaman yönetimi, etkili iletişim, kişisel finans gibi hem günlük yaşantınıza hem de iş hayatınıza katkı sağlayacak eğitim videoları burada!

Sağlık ve Yaşam
Sağlıklı bir yaşam için neler yapmalıyız gibi sorularınız varsa yanıtları burada! Sağlıklı kilo verme, sağlıklı beslenme, doğru nefes kullanımı, psikoloji ve çeşitli egzersiz yöntemleri gibi konularda video eğitimler bu bölümde! Sağlıklı yaşamın püf noktalarını Koç Akademi Sağlık ve Yaşam Eğitimleri ile keşfedin!
Koç Academy - Online Development Platform - Online Tutorial Videos

Koç Academy is an online video training platform that provides useful training from expert instructors. Within the Koç Academy; family, information technologies, hobby, personal development, health and life education. By watching these videos, you can gain various benefits that can benefit you both in your daily and business life.

You can access all of the videos by logging into Koç Academy.

Find out from your expert!
Gain competencies that will benefit both your social life and your business life with the trainings provided by expert trainers, each of them in their fields!

Find out wherever you want!
Wherever you are with the Koç Academy app; You can easily access videos from your computer, tablet or mobile phone! In this way, you can devote your free time to improving yourself by watching various training videos.

Training Categories:

Family
Undoubtedly, the more we learn about family education, the more beneficial it will be for both to establish a healthy communication within the family and to raise more conscious and healthy generations for the future. With the videos in the family trainings category, you can produce more proactive solutions to the problems in your family life, prevent the problems you may have with your children with the trainings that will help you in your approach to your children, and provide a family environment where a healthier communication is adopted.

information technologies
With the trainings in the category of Information Technologies, MS Office programs, as well as social media can learn about all the media; You can find many training videos about your brand, company or sector here. You can develop yourself in different areas by watching the information technology videos, and adapt to the developing technology more quickly, you can meet the needs in this field more easily.

Hobby Trainings
Hobbies are activities that add color to human life. It is the effort to get away from everything and open new doors to different worlds. There must be something that people of all ages are interested in. Some enjoy sports, others want to take pictures, others like to paint, others try new recipes. You can acquire new hobbies with the video training kits in the Koç Academy Hobby Trainings section as well as gain new competencies and develop your existing skills in your hobbies that you are already interested in. Many different activities will add color to your life with video training sets prepared by expert instructors in the field at Koç Academy Hobby Trainings section!

Self-improvement
You can develop your potential qualifications, skills and behaviors with personal development videos. Diction, clothing and style, elegance, time management, effective communication, personal finance, which will contribute to your daily life as well as business videos are here!

Health & Life
If you have questions like what we should do for a healthy life, the answers are here! Video tutorials on healthy weight loss, healthy eating, proper breathing use, psychology and various exercise methods are included in this section! Discover the tips of a healthy life with Koç Academy Health and Life Trainings!
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Performans ve deneyim güncellemeleri yapılmıştır.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 2, 2020
Size
7.0M
Installs
50,000+
Current Version
1.1.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Koç Holding A.S.
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.