TekServis - Teknik Servis Programı

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

TekServis'in bulut tabanlı yapısıyla nerede olursanız olun teknik servis programı ile bilgilerinize kolayca erişebilirsiniz.

TekServis'in SMS ve e-posta servisleri ile müşterilerinizi tamir ve teslimat süreçlerinden teknik servis programı ile kolayca haberdar edebilirsiniz.

Teknik servis programı kullanarak işinizi geliştirin, müşterilerinize değer katın.

Takvim ve servis kayıtlarına uygulama üzerinden erişebilir ve işlem yapabilirsiniz.
Kablosuz termal yazıcılar (Zebra) ile uyumludur, servis işlemi sonrasında çıktı alabilirsiniz.

Müşterinizden ekrana imza atmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm müşterilerinizi kayıt altında tutun
Müşterilerinizi Firma ve Şahıs olarak ayırıp hepsinin kaydını tutabilirsiniz. “Müşteriler” kategorisine girerek siz de kendi veritabanınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Teknik servis programı ile müşterilerinizi gruplayabilir, geçmişe dönük işlemlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Tek tuşla işlem durumunu öğrenin
Servise gelen cihaz sayılarından, tamir edilen, iade edilen ve serviste bekleyene kadar tüm cihazların işlem durumlarını teknik servis programı ile tek bir tuşla kolayca öğrenebilirsiniz.

Servis formu çıktısı alın
iihtiyaçlarınıza yönelik servis formu hazırlayabilmeniz mümkün. Böylece teknik servis programı ile tamamen size özel bir çıktı formuna sahip olabilirsiniz.

Stok / Yedek Parça takibi yapın
Teknik servis programı ile ürün ve yedek parçalarınızı kategorilere ayırarak kolayca yönetebilirsiniz. Yedek parçaları teknik servis programı ile servis kayıtlarında kullanabilirsiniz, hangi parça hangi servis kaydı için kullanılmış teknik servis programı ile kolayca takip edebilirsiniz.

Barkod özelliği ile işinizi hızlandırın
Teknik servis programı ile stok / yedek parça ve servis kayıtlarına barkod ekleyebilir, işlem süreçlerinizi teknik servis programı barkod özelliği ile hızlandırıp sistemli bir yapıya geçebilirsiniz.

Başlıklı sms gönderin
Tüm sms'ler TekServis başlığı ile gidiyor fakat teknik servis programı ile kendi seçtiğiniz başlık ile de müşterilerinize sms gönderimi yaparak teknik servis programı ile bildirimde bulunabilirsiniz.

Müşterilerinize randevu verin
Teknik servis programı randevu özelliği sayesinde yerinde servis hizmeti için randevular oluşturabilir ve takibini sağlayabilirsiniz. Geçmişe dönük raporlama yapabilir, ertelenen, iptal edilev ve tamamlanan randevuları teknik servis programı ile kolayca takip edebilirsiniz.
No matter where the structure tekservis cloud-based technical service program you can easily access your information.

tekservis with SMS and e-mail your customers with repair services and maintenance program you can easily informed of the delivery process.

Improve your business by using technical service program, solid value to your customers.

You can access it through the Calendar application and service records, and you can process.
Wireless thermal printers (Zebra) compatible, you can print after the service operations.

Customers can ensure the signing of your screen.

Keep a record of all of your customers
Customers can keep track of your company and take all the Parties. "Customers are" entering the category you can also easily create your own database. You can group your customers with technical service program, you can easily reach the historical process.

Learn the one-touch operation status
Service comes from the number of devices, repaired, checked and processing status of all devices in service until the outstanding technical service programs with a single click you can learn easily.

Get the output service form
To prepare for your iihtiyaç possible service form. Thus, the technical service program you can have a fully customized output forms.

Stock / Parts of the structure follow
You can easily manage by separating the technical service program with your product and category spares. You can use the service records of the technical service and spare parts program, part of which can be followed easily used by technical service program for which service record.

Accelerate your business with barcode feature
Stock Technical service program / can add barcodes to spare parts and service records, accelerate the treatment process your technical service barcode feature, you can now program a systematic structure.

Send SMS Hood
You can find all SMS tekservis goes with the title, but technical service program with the statement by the technical service program by sending SMS to your clients with the title of their choosing.

Give your customers appointment
You can create appointments, schedule appointments for technical service feature allows site service and ensure its follow-up. Retrospective reporting can, postponed, canceled and completed appointments edilev and maintenance program can easily follow.
Read more
Collapse
3.9
33 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Bazı hatalar giderildi,
Performans iyileştirmesi yapıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 24, 2018
Size
5.6M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Krank Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti.
Developer
Merkez: Merkez Mh. Hasat Sk. No: 52/1 Şişli - İstanbul Şube: Malatya Teknokent, İnönü Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A Blok Kat: 2 No: 4 Battalgazi / Malatya
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.