Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Luxusní burger za půlku? Poctivá svíčková o třetinu levněji? Sushi, které si člověk za plnou cenu jen tak nedopřeje? Dortíčky z vyhlášených cukráren za poloviční ceny? To vše je Nesnězeno!

Přímo v appce si zlevněné jídlo objednáš a ještě ten den vyzvedneš. Za super peníze vyřešíš oběd, sváču, večeři i zákusek. Nainstaluj Nesnězeno a zažeň hlad!

V Čechách se v gastru vyhodí až třetina jídla - dobrého kvalitního jídla, které se prostě jen nestihlo prodat. S tím jsme se rozhodli skoncovat. V appce najdeš stovky restaurací, bister a kaváren ve svém okolí, které u nás každý den nabízí své přebytečné porce s velkou slevou. Tak toho využij a něco zachraň!

- Aplikaci si stáhlo už 100 tisíc lidí
- Zachránilo se přes 45 tisíc porcí
- To je už hodně přes 4 tuny jídla
- Šetříme tím naše životní prostředí
- Na jídle jste ušetřili už dva miliony!

Naším prvním velkým cílem je zachránit milion porcí před vyhozením! Když nám s tím pomůžeš, pomůžeme ti ušetřit spoustu peněz. Nainstaluj si appku a jdeme na to! :)
Luxury burger for half? Honest sirloin a third cheaper? Sushi that you can't afford for a full price? Cakes from famous confectioneries for half prices? It's all snowing!

You can order discounted food directly in the app and pick it up that day. For super money you can solve lunch, dinner, dinner and dessert. Install Snowfall and hunger hungry!

In the Czech Republic, up to a third of food is thrown in the gastronomy - good quality food that simply did not have time to sell. We decided to end it. In the app you will find hundreds of restaurants, bistros and cafes in your area, which offer our surplus portions every day with a big discount. So use it and save something!

- 100,000 people have already downloaded the application
- Over 45,000 servings have been saved
- That's already over 4 tons of food
- We save our environment
- You've already saved two million on food!

Our first big goal is to save a million servings from being thrown out! If you help us with that, we will help you save a lot of money. Install the app and let's go! :)
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Děkujeme, že používáte Nesnězeno. V nové verzi jsme si pro vás připravili tyto novinky:

- Oprava chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 18, 2022
Size
7.9M
Installs
100,000+
Current Version
2.3.9
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Nesnězeno.cz s.r.o.
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.