Nesnězeno - Zachraň jídlo, šetři peníze!

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

V této nelehké době, kdy dle nařízení vlády musí být restaurace zavřené a prodej je možný pouze skrze výdejní okénko / rozvoz, jsme změnili podmínky a akceptujeme i jídla bez slevy.

-

Luxusní burger za půlku? Poctivá svíčková o třetinu levněji? Sushi, které si člověk za plnou cenu jen tak nedopřeje? Dortíčky z vyhlášených cukráren za poloviční ceny? To vše je Nesnězeno!

Přímo v appce si zlevněné jídlo objednáš a ještě ten den vyzvedneš. Za super peníze vyřešíš oběd, sváču, večeři i zákusek. Nainstaluj Nesnězeno a zažeň hlad!

V Čechách se v gastru vyhodí až třetina jídla - dobrého kvalitního jídla, které se prostě jen nestihlo prodat. S tím jsme se rozhodli skoncovat. V appce najdeš stovky restaurací, bister a kaváren ve svém okolí, které u nás každý den nabízí své přebytečné porce s velkou slevou. Tak toho využij a něco zachraň!

- Aplikaci si stáhlo už 100 tisíc lidí
- Zachránilo se přes 45 tisíc porcí
- To je už hodně přes 4 tuny jídla
- Šetříme tím naše životní prostředí
- Na jídle jste ušetřili už dva miliony!

Naším prvním velkým cílem je zachránit milion porcí před vyhozením! Když nám s tím pomůžeš, pomůžeme ti ušetřit spoustu peněz. Nainstaluj si appku a jdeme na to! :)
At this difficult time, according to the government order, the restaurant must be closed and the sale is only possible through the delivery window / delivery, we have changed the conditions and we accept meals without discount.

-

Luxury burger for half? Honest sirloin a third cheaper? Sushi that you can't afford to eat at full cost? Cakes from renowned confectioneries for half the price? All this is Snowless!

Directly in the app you order discounted food and pick up that day. For super money you can solve lunch, snack, dinner and dessert. Install Snow and Banish Hunger!

In the Czech Republic, up to a third of the food is thrown away in the gastronomic food - a good quality food that just could not be sold. We decided to put an end to this. In the app you will find hundreds of restaurants, bistros and cafes in your area, which every day offers its surplus portions at a great discount. So use it and save something!

- The app has been downloaded by 100,000 people
- Over 45,000 servings were saved
- That's a lot over 4 tons of food
- This saves our environment
- You've saved two million on food!

Our first big goal is to save a million portions from being thrown out! If you help us, we'll help you save a lot of money. Install the app and let's do it! :)
Read more
Collapse
3.3
579 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Děkujeme, že používáte Nesnězeno. V nové verzi jsme si pro vás připravili tyto novinky:

- Oprava chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 7, 2021
Size
7.7M
Installs
50,000+
Current Version
2.3.4
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Nesnězeno.cz s.r.o.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.