Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

iOS ve Android uyumlu olan MebreCep'i Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz. MebreCep uygulaması Mebre ile senkronize bir şekilde çalışır. İdarenin Mebre'ye girdiği veriler anında MebreCep'e ulaşır. MebreCep, dört farklı giriş seçeneğinden oluşur; veli, öğrenci idare ve öğretmenden oluşmaktadır. Her giriş seçeneğinin ayrı ayrı özellikleri mevcut. Örneğin öğretmen ve idare; uygulama içerisinden sınırsız paylaşım yapabilir ve bu mesajlara öğrenci ve veliler geri yanıt veremez, öğretmen ve idare uygulama içerisinden akıllı tahtaları kapatabilir, kilitleyebilir veya kilidini açabilir, uygulama içerisinden yoklama alabilir, öğrencilerine aferin verebilirler ve bunların yanında daha nice özellikler sayesinde eğitim hayatında tam kontrol sağlarlar. Öğretmenlerin yanı sıra veli ve öğrenciler de uygulama içerisinden sınavlarına, ders etkinliklerine, yoklamalarına, ders programlarına ulaşabilirler ve bunların yanında diğer özellikler sayesinde de derslerini kolayca takip edip başarı merdivenlerini hızla çıkabilirler!
You can download MebreCep, which is compatible with iOS and Android, from Google Play Store and App Store. MebreCep application works synchronously with Mebre. The data entered by the administration in Mebre instantly reaches MebreCep. MebreCep consists of four different input options; It consists of parents, students, administrators and teachers. Each login option has its own features. Eg teacher and administration; You can share unlimitedly within the application and the students and parents cannot respond back to these messages, the teacher and the administration can close, lock or unlock the smart boards from within the application, take attendance from the application, give their students good, and besides these, they provide full control in education life with many more features. In addition to teachers, parents and students can access their exams, lesson activities, attendance, and course schedules from within the application, and thanks to other features, they can easily follow their lessons and climb the ladder of success quickly!
Read more
Collapse
Loading…

What's New

- Ders Programı ve Ortak Sınav güncellendi.
- Hesap Değiştirme eklendi.
- Ayar sekmesi eklendi.
- Randevu eklendi.
- Bildirim sistemi eklendi.
- Puantaj eklendi.
- Ödev eklendi.
- Resim ekleme modülü eklendi.
- Yoklama kısmında iyileştirmeler yapıldı.
- Bazı hatalar giderildi.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 26, 2021
Size
31M
Installs
10,000+
Current Version
1.29
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Mehmet Hatunoğlu
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.