Počasí Meteo

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace Počasí Meteo je určena uživatelům, pro které je přesnost předpovědi počasí důležitá a běžné informace o tom “jak bude“ v příštích dnech, jsou pro ně málo podrobné a nedostačující.

Naše předpověď počasí je k dispozici pro naprosto libovolné místo v Evropě, ať už je to město, obec, samota či vodní plocha. Navíc se specializujeme na zájemce o větrné sporty a počasí v Čechách. Na rozdíl od jiných aplikací s danou tematikou informace jen nepřebíráme, ale sami také počítáme.

Prvořadým cílem při vývoji aplikace byla jednoduchost, srozumitelnost a přehlednost podání informací. Jak se nám to povedlo, posuďte sami.
The Weather Meteo application is intended for users for whom the accuracy of the weather forecast is important and common information about "how it will be" in the coming days is not very detailed and insufficient for them.

Our weather forecast is available for absolutely any place in Europe, whether it is a city, village, solitude or water area. In addition, we specialize in those interested in wind sports and weather in the Czech Republic. Unlike other applications with a given topic, we not only take over the information, but we also calculate it ourselves.

The primary goal in the development of the application was simplicity, comprehensibility and clarity of information submission. Judge for yourself how we did it.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Verze 4.9.0
- Pro majitele meteostanic jsme usnadnili registraci a přihlášení
Verze 4.8.6
- Nové mapové vrstvy pro předpovědi i meteostanice
- Historické mapové vrstvy pro meteostanice
- Zobrazování historických hodnot v terčíkách meteostanic
- Vybraná stanice je v mapě zobrazena samostatně mimo shluky
- Do předpovědi pro srážky jsme zapracovali i údaje z radaru
- V nastavení si nově můžete přidat do předpovědi pocitovou teplotu
Verze 4.7.0
- U meteostanic si nově můžete uspořádat pořadí budíku
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 9, 2022
Size
25M
Installs
10,000+
Current Version
4.9.0
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location
In-app Products
$6.99 - $10.99 per item
Permissions
Offered By
PocasiMeteo
Developer
Okružní 501 373 11 Ledenice Česká Republika
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.