OnlineAmbulance

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

OnlineAmbulance je první aplikací v oblasti primární péče svého druhu. Umožňuje uživatelům rychlejší a pohodlnější přístup ke zdravotním informacím a mít tak své zdraví pod kontrolou. Ovládání je jednoduché a uživatelsky velmi příjemné. Díky vysokému zabezpečení dat mají uživatelé možnost nahlédnout do své zdravotní dokumentace.

Uživatel má tak neustále k dispozici aktuální informace o provozu ambulance svého praktického lékaře, náhled na své zdravotní údaje, přehled o vydaných receptech a vystavených pracovních neschopností. Pomocí aplikace je možné komunikovat s pobočkou, oznamovat změny v osobních údajích, zažádat o léky a další.

V současnosti je k dispozici 1. verze aplikace, která se v následujících měsících bude neustále a intenzivně vyvíjet. Již brzy se můžete těšit na další funkce, jako je upozornění na blížící se termín návštěvy, hlídání aktuálnosti preventivní prohlídky, žádosti o objednání k lékaři a vyřízení administrativních úkonů, ucelený přehled o očkování a další.

Staňte se součástí našeho týmu vývojářů a pomáhejte nám zdokonalovat OnlineAmbulanci. Každý postřeh je vítán. V případě jakýchkoli problémů se neváhejte kdykoli obrátit na marketingové oddělení společnosti MOJE AMBULANCE.
OnlineAmbulance is the first primary care application of its kind. It allows users to access health information faster and more conveniently and keep their health under control. The control is simple and very user-friendly. Thanks to the high data security, users have the opportunity to view their medical records.

The user thus has up-to-date information on the operation of his general practitioner's outpatient clinic, a view of his health data, an overview of issued prescriptions and exposed incapacity for work. Using the application, it is possible to communicate with the branch, report changes in personal data, request medication and more.

Currently, the 1st version of the application is available, which will be constantly and intensively developed in the coming months. You can look forward to more features soon, such as notification of the upcoming visit date, monitoring the timeliness of a preventive check-up, requests for a doctor's appointment and administrative procedures, a comprehensive overview of vaccinations and more.

Become part of our team of developers and help us improve OnlineAmbulances . Every observation is welcome. In case of any problems, do not hesitate to contact the marketing department of MY AMBULANCE at any time.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
July 11, 2021
Size
5.9M
Installs
10,000+
Current Version
1.6.1
Requires Android
6.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
MOJE AMBULANCE
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.