Kurzovní přehled - hlídání kurzů a sledování

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Kurzovní přehled je jednoduchá aplikace pro systém Android určená pro sledování a přehled kurzovních měn podle aktuálního lístku vydaného ČNB.
Kromě přehledu aktuálních kurzů a okamžitého převodu měn nabízí i možnost upozornění při změně kurzu podle zadaného uživatelského požadavku. Na výběr jsou dvě možnosti, procentuální změna a změna o určitou částku vzhledem ke kurzu CZK. Vždy v určitém rozmezí.

V případě změny kurzu splňující danou podmínku, dojde k odeslání notifikační zprávy na mobilní zařízení uživatele.

Aplikace je v základní verzi zdarma. Rozšířené verze nabízejí odstranění reklamy a neomezené sledování vývojů měn s upozorněním.
Aktuální kurz pro každou měnu se načítá pravidelně v pracovní dny okolo 14:30.
The Exchange Rate List is a simple Android application designed to monitor and review exchange rates according to the current list issued by the CNB.
In addition to an overview of current exchange rates and instant currency conversion, it also offers the option to notify you when a rate changes according to a specified user requirement. There are two options to choose from, a percentage change and a change by a certain amount relative to the CZK exchange rate. Always within a certain range.

In the event of a change in the course meeting the condition, a notification message is sent to the user's mobile device.

The application is free in the basic version. Enhanced versions offer ad removal and unlimited tracking of currency developments with warnings.
The current exchange rate for each currency is added regularly on weekdays around 14:30.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Placené účty lze uhradit platební kartou přímo v aplikaci
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 7, 2019
Size
3.7M
Installs
500+
Current Version
4.0
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Jakub Kamrla
Developer
Kapesoft - Jakub Kamrla U Kapličky 969 Orlová - Lutyně 73514
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.