Banská Bystrica

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

Celé mesto Banská Bystrica v jednej aplikácii.

V aktuálnej verzii nájdete okamžité informácie v podobe aktualít a podujatí, ktoré môžete vložiť do plánovača v mobile a synchronizuje sa aj do Vášho kalendára.
Zároveň v nej nájdete oznamy úradu a organizácií mesta, informácie ako vybaviť životné situácie v súvislosti s úradom, pohotovostné kontakty a tipy na výlety.

V nastaveniach si môžete povoliť notifikačné správy, kde cez bleskové správy a push notifikácie budete informovaný o najnovších témach mesta.

V rámci aplikácie pripravujeme aj ďalšie funkcie, ako napríklad Notifikácie presonifikované na oblasti, či lokalitu, Digitálnu komunikáciu s občanom a možnosť pridať podnet pre zlepšenie svojho mesta, kde je potrebná aj pripravenosť ďalších informačných systémov či súčinnosť tretích strán a štátu, aby všetko fungovalo plne smart aj pre vás aj vnútri úradu a orgranizácií mesta.
The whole city of Banska Bystrica in one application.

In the current version you will find instant information in the form of news and events, which you can put into the scheduler on your mobile and will also be synchronized to your calendar.
At the same time, you will find announcements of the city office and organizations, information on how to handle the life situations of the city, emergency contacts and tips for trips.

In the settings you can enable notification messages, where you will be informed about the city's latest topics via flash messages and push notifications.

Within the application we are also preparing other functions, such as Notifications redefined to area or location, Digital communication with the citizen and the possibility to add impetus to improve your city, which also requires readiness of other information systems or cooperation of third parties and the state for everything to work fully smart for you and inside the city office and organization.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Neustále zlepšujeme a aktualizujeme aplikáciu pre lepší používateľský zážitok.

Čo je nové?
- Pridaný odkaz pre starostu
- Optimimalizácia stability, výkonu a dizajnu
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 26, 2022
Size
47M
Installs
1,000+
Current Version
1.2.0
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
MVI Technology
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.