Karti.com.mk

15

Преку оваа апликација ќе можете да изберете карти и да ги платите со платежна картичка за сите спортски, музички, културни и секаков друг вид на настани и фестивали. Дополнително, оваа апликација, Ви овозможува брз и лесен влез на настанот со користење на бар код/ QR код кој го добивате откако успешно ќе биде извршено плаќањето за Вашите карти, за оние настани каде оваа опција е овозможена од организаторот.
Зошто е корисна оваа апликација:
• Побрзо да купите карта за настанот што го сакате, и да го изберете седиштето што го сакате.
• Нема потреба од чување на готовина или барање на продажно место за да купите карти
• Зачувување на Вашата карта на телефон, за понатамошна употреба
• Купување на карти од телефон или таблет
• Можност за ексклузивна пред-продажба на карти за специфични настани само за корисниците на мобилната апликација
• За одредени настани, нема потреба од печатење на карти и чување на дополнителна хартија

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:
• Дадените цени во апликацијата се однесуваат за една карта, во MKD, со вклучен ддв.
• Името наведено при купување на картите треба да е исто со името на личната карта на лицето кое ги подига картите!
• За настаните со висок ризик, за зголемена сигурност, задолжително е да внесете број од лична карта при купувањето а подоцна со приложување на истата да ги подигнете картите од билетара.
Read more
Collapse
4.9
15 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
October 30, 2018
Size
6.3M
Installs
1,000+
Current Version
1.2.0
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Nextsense
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.