Alpha Bank AL

All your banking services at your hands
The banking services of Alpha Bank Albania are available now to you anywhere, anytime directly on your Smartphone or your tablet through an internet access. With the new mobile application of Alpha Bank you can take control of your financials by performing transactions you need 24/7.
Download today the Alpha Bank AL mobile application and benefit:
• Updates on your accounts, credit card, deposits and loans you have with Alpha Bank
• Bill payments
• Credit Card and Loan Payments
• Fund transfers to your own Alpha Bank accounts or to third parties accounts
• Fund transfers to other accounts in other domestic banks
• Update on Alpha Bank promo offers
• Location of the nearest ATM and Branch

Become a member:
Visit us today at any of the Alpha Bank Branches and fill the mobile banking application form in order to start benefiting from the Alpha Bank AL mobile banking.
How do I login?
It is easy and secure; if you are already an Alpha Web Banking user all you have to do is to enter your User ID and password. If you are not an Alpha Web Banking user you will be given your User ID and password when applying at any Alpha Bank branch.

Të gjitha shërbimet bankare në duart tuaja
Shërbimet bankare të Alpha Bank Albania tashmë ju ofrohen kudo dhe kurdoherë në telefonin tuaj Smartphone ose në tabletin tuaj nëpërmjet një lidhje interneti. Me aplikacionin më të ri të Alpha Bank për smartphone apo tabletë ju jeni në kontroll të llogarive tuaja duke kryer transaksione sa herë që ju dëshironi 24/7.
Zbrisni sot aplikacionin Alpha Bank AL mobile banking dhe përfitoni:
• Informim për llogaritë tuaja, kartat e kreditit, depozitat apo kreditë që ju keni me Alpha Bank
• Pagesa utilitare
• Pagesë të kartave tuaja të kreditit apo kredive tuaja
• Transferta fondesh në llogaritë tuaja në Alpha Bank ose në palë të treta
• Transferta fondesh drejt bankave te tjera që operojne në Shqipëri
• Informacion për ofertat më të fundit të Alpha Bank
• Vendodhjen e ATMve apo degës më të afërt me ju
Anëtarësohu sot:
Na vizitoni sot në një nga degët Alpha Bank dhe plotësoni formularin për mobile banking që të mund të përfitoni nga shërbimi Alpha Bank AL mobile banking.

Si funksionon?
Është shumë e thjeshtë dhe e sigurtë; nëse ju jeni përdorues i Alpha Web Banking duhet thjeshtë të vendosni të njëjtin User ID dhe fjalëkalim. Nëse ju nuk jeni përdorues i Alpha Web Banking pas aplikimit në degën e Alpha Bank do t’ju jepet një User ID dhe fjalëkalim.
Read more
Collapse
3.1
87 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
July 28, 2018
Size
Varies with device
Installs
5,000+
Current Version
1.6
Requires Android
Varies with device
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Alpha Bank Albania
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.