Да се преведе описот на македонски (Северна Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

A silk dictionary app with data from PandaSilk.
https://www.pandasilk.com/silk-glossary/

App Features:
1. No ads, totally free!
2. Easy search and share
3.Text to speech voice pronunciation
4.16 color theme chooser
5. Add new word in Dictionary
6. Favorites list
7. History maintainer
Апликација свила речникот со податоци од PandaSilk.
https://www.pandasilk.com/silk-glossary/

Карактеристики апликација:
1. Нема реклами, тотално бесплатно!
2. Лесно пребарување и споделување на
3.Text на говорот глас изговор
4.16 боја тема избирач
5. Додај нов збор во речникот
листа 6. Омилени
7. Историја одржувач
Прочитајте повеќе
Собери
3,2
Вкупно 4
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

App icon improvement.
Прочитајте повеќе
Собери

Дополнителни информации

Ажурирано
06 август 2018
Големина
5,5M
Инсталации
100+
Тековна верзија
1.2
Потребен е Android
4.4 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Jessica Hannah
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.