pratiKOAH

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

pratiKOAH uygulamasıyla, ister zengin içeriklere sahip teorik bilgilerden faydalanın, isterseniz muayene simülasyonuyla pratik yapın. Her şey kolay, her şey pratiKOAH!

Uygulamayı tabletinize ya da telefonunuza hemen şimdi indirebilirsiniz.

Bu uygulama, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) tanı ve tedavisi için Türk Toraks Derneği tarafından hazırlanmış, eğitime yardımcı bir araçtır.

Sağlık profesyonelleri içindir, alıştırmalar içerir.

Uygulama hasta bilgisi kaydı yapmamaktadır.
Hasta tanı ve tedavisine destek olarak kullanıldığında, hekimin tedavi kararında hukuksal bir yükümlülük oluşturmaz.

AstraZeneca’nın koşulsuz eğitim desteği ile hazırlanmıştır.

Bu mobil uygulamanın içeriği, Prof. Dr. Nurdan Köktürk önderliğinde, Türk Toraks Derneği KOAH Çalışma Grubu tarafından, kılavuzlar ve referans kitaplardan derlenen güncel bilgilerin kaynak alınmasıyla hazırlanmıştır.

Tasarım ve yazılımı, Q Creative Reklam Ltd. Şti. tarafından yapılmıştır.

Copyright © 2020 pratiKOAH. Tüm hakları saklıdır.
With the pratiKOAH application, you can either benefit from the rich theoretical information or practice with examination simulation. Everything is easy, everything is pratiKOAH!

You can download the application to your tablet or phone right now.

This application is an educational aid tool prepared by the Turkish Thoracic Society for the diagnosis and treatment of Chronic Obstructive Pulmonary Disease (COPD).

For healthcare professionals, includes exercises.

The application does not record patient information.
When it is used as a support for the diagnosis and treatment of the patient, it does not constitute a legal obligation in the treatment decision of the physician.

It has been prepared with the unconditional training support of AstraZeneca.

The content of this mobile application, Prof. Dr. It was prepared by the Turkish Thoracic Society COPD Working Group under the leadership of Nurdan Köktürk, taking the current information compiled from guidelines and reference books as a source.

Design and software by Q Creative Reklam Ltd. Şti. Made by.

Copyright © 2020 pratiKOAH. All Rights Reserved.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

pratiKOAH güncellenen genel bilgiler ve e muayene kısmı ile hizmetinizde. Başladığınız tedavilerin takipte nasıl değişeceğini uygulamanın e muayene kısmı ile keşfedin. Haydi başlayın...
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 4, 2020
Size
39M
Installs
50+
Current Version
1.6
Requires Android
5.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Q CREATIVE
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.