Kim Milyoner 2018-15BinSoru

13,220
Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

En iddialı Kim Milyoner oyunu ile karşınızdayız. Uygulama bildiğiniz milyoner yarışmasının resmi olmayan android versiyonudur. Kim Milyoner bilgi yarışması. Türkiye'de yarışma denilince akla gelen ilk oyun. Yarışma oyunlarının birincisi! Güncel oyunlar arasında en yenisi, en iyi zeka soruları ile yarışma keyfi.

Zeka testleri çözen, zeka soruları meraklısı en güncel yarışmaları takip eden herkesin seveceği bir oyun.

15.000 soruluk, uzmanlarca hazırlanmış geniş havuzumuz ile bir soruyu ikinci defa görmeyeceksiniz. Dolu dolu bir bilgi yarışması ile karşınızdayız. İq testi tadında bir zeka oyunu. Genel Kültür Bilgi Yarışması.

Oyunumuzda 5 adet joker hakkı bulunmaktadır :

Telefonla Arama joker hakkı
Çift Cevap joker hakkı
Seyirciye Sor joker hakkı
Soruyu Değiştir joker hakkı
Yarı-Yarıya joker hakkı

kim milyoner olmak ister yarışması
kim milyoner olmak ister 2017
kim milyoner olmak ister 2018
2018 yeni oyunlar
milyoner bilgi yarışması
bilgi yarışması

Ekonomi, finans, sağlık, diyet, genel kültür ve yüzlerce kategoride binlerce soru! Çarkıfelek , kelimelik , kelime oyunu, kelime bulucu, çatlak kelimeler, adam asmaca ve Trivia oyunlarının en güçlü rakibi. Yarışma oyunları bilgi ve zeka için vazgeçilmezdir. Oyunumuz Milyoncu olarak da bilinir aynı zamanda. Yeni oyunlar arasında boğulmayın klasik oyunların en iyisi ile bilgi ve kültürünüzü artırın. Sayısal zeka ve sözel zeka gelişiminize faydalı bir kelimecik zeka oyunu.

Zaman geçiren oyunlar arasında en üst sıralarda yer alan kelimelik milyoner oyunumuz bilgi yarışması keyfini uzmanlarca hazırlanan sorular ile zirvelerde yaşatıyor. 2018 oyunları arasında soru cevap çoklu zeka oyunlarının lideri.

Yeni ücretsiz oyunlar ve genel kültür bilgi yarışması için bizi takip edin.

Belirtmek isteriz ki;
Oyunun SonyPictures , Who Wants to be a Millionaire ya da Kim Milyoner Olmak İster yarışmalarıyla ilgisi , ilişiği yoktur. Oyun yalnızca bir bilgi yarışması oyunudur. Icon, logo, müzik ve grafiklerin orijinal yarışma ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
We are with the most ambitious Kim Millionaire game. The application is the unofficial android version of the millionaire contest you know. Who is the Millionaire knowledge contest . competition in Turkey is mentioned first game that comes to mind. The first of the competition games! Among the current games, the newest is the competition with the best intelligence questions.

It is a game that will be loved by everyone who solves intelligence tests, who follow intelligent questions enthusiast's most up to date contests.

You will not see a question for the second time with 15.000 questions, our large pool prepared by experts. We are with a full information contest . It's an intelligence game like the iq test. General Culture Information Competition.

There are 5 Joker rights in our game:

Search by phone right
Double Reply joker right
Sorry, Sor joker right
Modify question right
Half-Half Wilder right

Who wants to be a millionaire contest
who wants to become a millionaire 2017
who wants to become a millionaire 2018
2018 new games
millionaire information contest
information contest

Economy, finance, health, diet, general culture and hundreds of questions in hundreds of categories! Passionflower is the strongest opponent of word games, word finders, frets, man puzzles and Trivia games. Competition games are indispensable for information and intelligence. Our game is also known as Millionaire at the same time. Increase knowledge and culture with the best of classic games that do not drown between new games. Numerical intelligence and verbal intelligence is a brainwashing game that is useful to you.

Among the time-consuming games, the word-for-money millionaire game, which is located at the top of the list, makes the information contest live in summers with questions prepared by experts. The leader of multiple intelligence games of question and answer between 2018 games.

Follow us for the new free games and general culture knowledge contest.

We would like to mention that;
Whether the game is SonyPictures, Who Wants to be a Millionaire or Kim Millionaire, there is no interest or interest in contests. The game is only a game of information competitions. Icon, logo, music and graphics have nothing to do with the original contest.
Read more
Collapse
4.5
13,220 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Önemli Performans Güncellemesi.
Tespit edilen hatalı sorular kaldırıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 25, 2018
Size
7.1M
Installs
1,000,000+
Current Version
2
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 per item
Permissions
Offered By
YNR Studios
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.