Kim Milyoner 2019-15BinSoru YENİ

14,808
Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

En iddialı Kim Milyoner oyunu ile karşınızdayız. Uygulama bildiğiniz milyoner yarışmasının resmi olmayan android versiyonudur. Kim Milyoner bilgi yarışması. Türkiye'de yarışma denilince akla gelen ilk oyun. Yarışma oyunlarının birincisi! Güncel oyunlar arasında en yenisi, en iyi zeka soruları ile yarışma keyfi. Bilgi Yarışması

Zeka testleri çözen, zeka soruları meraklısı en güncel yarışmaları takip eden herkesin seveceği bir oyun. Bilgi Yarışması

15.000 soruluk, uzmanlarca hazırlanmış geniş havuzumuz ile bir soruyu ikinci defa görmeyeceksiniz. Dolu dolu bir bilgi yarışması ile karşınızdayız. İq testi tadında bir zeka oyunu. Genel Kültür Bilgi Yarışması.

*************************************************
Oyunumuzda 5 adet joker hakkı bulunmaktadır :
*************************************************

◉ Telefonla Arama joker hakkı
◉ Çift Cevap joker hakkı
◉ Seyirciye Sor joker hakkı
◉ Soruyu Değiştir joker hakkı
◉ Yarı-Yarıya joker hakkı

kim milyoner yarışması
kim milyoner 2017
kim milyoner 2018
kim milyoner 2019
2019 yeni oyunlar
2018 yeni oyunlar
milyoner bilgi yarışması
bilgi yarışması

Ekonomi, finans, sağlık, diyet, genel kültür ve yüzlerce kategoride binlerce soru! Kelime oyunu, kelime bulucu, adam asmaca ve Trivia oyunlarının en güçlü rakibi. Yarışma oyunları bilgi ve zeka için vazgeçilmezdir. Oyunumuz Milyoncu olarak da bilinir aynı zamanda. Yeni oyunlar arasında boğulmayın klasik oyunların en iyisi ile bilgi ve kültürünüzü artırın. Sayısal zeka ve sözel zeka gelişiminize faydalı bir kelimecik zeka oyunu.

Zaman geçiren oyunlar arasında en üst sıralarda yer alan kelimelik milyoner oyunumuz bilgi yarışması keyfini uzmanlarca hazırlanan sorular ile zirvelerde yaşatıyor. 2019 oyunları arasında soru cevap çoklu zeka oyunlarının lideri. Genel Kültür yarışması.

Yeni ücretsiz oyunlar ve genel kültür bilgi yarışması için bizi takip edin.

Belirtmek isteriz ki;
Oyunun SonyPicturess ya da orijinal Kim Milyoner yarışmalarıyla ilgisi , ilişiği yoktur. Oyun yalnızca bir bilgi yarışması oyunudur. Icon, logo, müzik ve grafiklerin orijinal yarışma ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
The most ambitious Kim Millionaire game is here. The application is the unofficial android version of the millionaire contest you know. Who's a Millionaire quiz . competition in Turkey is mentioned first game that comes to mind. The first of the competition games! The latest in the latest games, the best intelligence questions with the competition pleasure. Knowledge competition

An intelligence game that will solve intelligence tests, enthusiast, enthusiast, the most up-to-date contest is a game that everyone will love. Knowledge competition

You will not see a question for the second time with our large pool prepared by experts. We're here with a full quiz . An IQ test. General Knowledge Quiz.

*************************************************
There are 5 wildcards in our game:
*************************************************

Arama Phone Call wildcard right
Oker Double Reply joker right
Hakk Ask the audience the right to wildcard
Hakk Change question joker right
Hakk Half-halved wildcards

Who is the millionaire contest
Who is the millionaire 2017
Who is the millionaire 2018
Who is the millionaire 2019
2019 new games
2018 new games
millionaire quiz
quiz

Thousands of questions in hundreds of categories in economics, finance, health, diet, general culture! Word game, word finder, hangman and most powerful rival of Trivia games. Competition games are indispensable for knowledge and intelligence. Our game is also known as the Millionaire. Increase your knowledge and culture with the best of classic games that do not drown among the new games. Numerical intelligence and verbal intelligence is a useful word for your development.

Millionaire game which is among the most time-consuming games of the word, keeps the knowledge of the quiz at the summits with the questions prepared by the experts. 2019 is the leader of multiple intelligence games that answer questions among games. General culture competition.

Follow us for new free games and general culture quiz.

We would like to mention that;
Nothing to do with the game's SonyPicturess or the original Kim Millionaire competitions, is nothing to do. The game is only a quiz game. The icon, logo, music and graphics have nothing to do with the original competition.
Read more
Collapse
4.5
14,808 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Telefon Jokeri Doğru Cevap Oranı Yükseltildi.
En Sevilen Bilgi Yarışması. Zeka oyunu
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 21, 2019
Size
7.4M
Installs
1,000,000+
Current Version
6
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 per item
Permissions
Offered By
YNR Studios
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.