REFSAN

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

1992 yılında kurulan firmamız, 1995 yılında REF-SAN İzolasyon San.ve Tic. Ltd. Şti. adını almıştır. 1995 yılında 60 m2 ile başlayan ticari hayatımız, 2003 yılında 300 m2 kapalı alandan 2009 yılında 1.000 m2 ye 2014 yılında da 6.000 m2 Kapalı ve 20.000 m2 açık olmak üzere 26.000 m2 alana taşınmıştır.

2016 Yılı içerisinde Kütahya Otogarı arkasında merkezi yerde bulunan 3.000 m2 kapalı yeni fabrikasını yaparak idari ofisini ve Showroomunu yeni yerine taşımıştır.
1992 yılında Çiniciliğin odunlu fırınlardan Elektrikli fırınlara geçişini sağlayan firmamızın, Çini Sektör fırınları olarak başladığı yoluna yıllar geçtikçe farklı sektörlerin fırınları da imalat bandına girmiştir. 30-1600 °C arasında çalışan Isıl İşlem, Tavlama, Seramik, Cam Füzyon, Altıncıların Ramat, Dental sektörünün fırınları gibi sektörlere fırın yapmaktayız. Endüstriyel Sanayi Fırınları yanı sıra Seramik, Cam Füzyon Sektörünün diğer makina, ekipman ve sarf malzemeleri üzerine de üretimlerini sürdürmekteyiz.

Türkiye’nin tüm Üniversiteleri, 100 e yakın Halk Eğitim Merkezi, Onlarca Belediye, Valilik ve yüzlerce Özel firma referanslarımız arasındadır. Üretimlerimiz de lazer kesim teknolojisi kullanılmaktadır.

Tasarımlarımızda özel programlar kullanılmakta ve Seramik Cam Füzyon Sektöründe tasarladığımız atölyeler ile Dünya da TEK olarak bu atölyelerin tasarımlarını ve iç mimarlık hizmetleri yapılmaktadır.Devamlı olarak facebook dan bu atölyelerimiz yayınlanmakta ve Üniversiteler, Özel kolejler Atölye kurulumlarında bu tasarımlardan faydalanmaktadır.

2006 yılında firmamız, Türkiye´nin İLK ve TEK Seramik Makina Marketini kurmuştur. O günden bu günlere kadar Türkiye’de TEK Showroom konumunu halen korumaktadır. Bugün de bu konuda çalışmalar devam etmektedir. Şu anki mevcut showroom alanında, Üniversitelerin, Halk Eğitim Merkezleri ve firmaların kurmak istedikleri komple atölye görselleri bire bir sunulmaktadır.

2008 yılında Kıbrıs şubesini, 2011 yılında Beşiktaş / İstanbul şubesini açtık.

2014 yılı başında Gürcistan ve Ermenistan Bölgesi için Gürcistan Tiflis şehrinde bir mağazamız açılmıştır. Ref-san Georgia adında halen faaliyet göstermektedir.

2014 Şubat ayında Azerbaycan Üniversitesi Ressamlık Akademisi içinde yer tahsisi yapılmıştır.

Her yıl Seramik ve Cam üzerine Sektör fuarlarına katılan firmamız bu konudaki gelişimini devam ettirmektedir. Bugüne kadar Almanya ve Suriye fuarı olmak üzere 2 yurtdışı ve 10 civarında yurtiçi fuarına katılmış bulunmaktadır.

EBK ( Eskişehir - Bilecik - Kütahya ) Seramik İş Kümesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan firmamız Seramik Makina Üreticileri Grup Başkanlığı görevini sürdürmüş ve yurtdışından gelen makinalara karşı Türk İmalatını savunmuştur.

2011 yılında KOSGEB Kobi Proje Destek Projesi ile Kütahya da İlk Proje sunan ve tamamlayan firmamız, REF-SAN ART Sanat Merkezi ile Kütahya daki İlk kez Çini üstatlarının eserlerinin toplandığı, Sanatsal Seramiğin, Çini Seramik Makinalarının sergilendiği bir teşhir yeri olmuş, Seramik ve Cam üzerine farklı aktivitelerin de yapıldığı bir merkez olmuştur. Şu anda tüm bu çalışmalarını bir çatı altında toplamış olan firmamız aynı merkezden hizmetlerine devam etmektedir. KOSGEB verilerine göre Kütahya da KOSGEB imkanlarından en fazla faydalanan firma konumundadır.

Türkiye de hemen hemen bütün Üniversitelerin, Halk Eğitim Merkezlerinin, Belediyelerin, Rehabilitasyon Merkezlerinin, Özel Okulların başta olmak üzere Komple Çini, Seramik, Cam Füzyon, Altın Yaldız Atölyelerini kuran firmamız bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.
Our company, which was established in 1992, was established in 1995 by REF-SAN İzüksiyon San.ve Tic. Ltd. Sti. It got its name. Our commercial life, which started with 60 m2 in 1995, has been moved from a 300 m2 closed area in 2003 to an area of ​​26,000 square meters in 2009 from 1.000 m2 in 2014 to 6.000 m2 closed and 20,000 m2 open.

In 2016, it moved its administrative office and Showroom to its new location by building a new 3.000 m2 closed factory located at the central location behind Kütahya Bus Station.
The furnaces of different sectors have also entered the production line over the years that our company started the Tile Sector furnaces in 1992, which provides the transition of tiles from wood furnaces to Electric furnaces. We bake in sectors such as Heat Treatment, Annealing, Ceramics, Glass Fusion, Sixth Ramat, Dental furnaces operating between 30-1600 ° C. In addition to Industrial Industrial Ovens, we continue to produce on the other machines, equipment and consumables of the Ceramic, Glass Fusion Industry.

All University of Turkey, close to 100 Community Education Center, dozens of municipalities, governorates and hundreds of private firms is our reference. Laser cutting technology is used in our productions.

Special designs are used in our designs, and the workshops we design in the Ceramic Glass Fusion Sector and the designs and interior design services of these workshops are carried out in the world.

In 2006, our company has established Turkey's first and only ceramic Machinery Market. Since then it remains the ONE Showroom locations in Turkey until these days. Works on this subject are still continuing today. In the current current showroom area, complete workshop images that Universities, Public Education Centers and companies want to establish are presented one-to-one.

We opened the Cyprus branch in 2008 and the Beşiktaş / Istanbul branch in 2011.

At the beginning of 2014, a store was opened in Georgia Tbilisi city for Georgia and Armenia Region. Ref-san is still operating under the name Georgia.

In February 2014, a space was allocated within the Azerbaijan Academy of Painting.

Our company, which attends the Industry fairs on Ceramics and Glass every year, continues its development in this regard. To date, it has participated in 2 international and 10 domestic fairs, including Germany and Syria.

Our company, which is the Founding Board Member of EBK (Eskişehir - Bilecik - Kütahya) Ceramic Business Cluster, continued its duty as the Group President of Ceramic Machinery Manufacturers and defended Turkish Production against the machines coming from abroad.

Offering and completing the First Project in Kütahya with the KOSGEB SME Project Support Project in 2011, our company has become a showroom where Artistic Ceramics and Tile Ceramic Machines are exhibited, where the works of Tile masters are gathered, with the REF-SAN ART Art Center. It was a center where activities were also held. Currently, our company, which has gathered all these works under one roof, continues its services from the same center. According to KOSGEB data, Kütahya is the company that makes the most of KOSGEB facilities.

Turkey has almost all Universities, Public Training Centers, Municipalities, Rehabilitation Centers, mainly in the private school Complete Tile, Ceramics, Glass Fusion, our company established the Gold Gilding Workshop continues to work on this issue.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

- Hata düzeltmeleri yapıldı

Yenilikler
Bu güncelleme ile neler değişti?
Uygulamayı daha rahat kullanabilmeniz için çeşitli performans iyileştirmeleri ve arayüz düzenlemeleri yaptık.

Uygulamamızı geliştirebilirmemiz için fikirlerinizi bizimle paylaşın. Yorumlarınızı bekliyoruz.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 23, 2021
Size
8.7M
Installs
500+
Current Version
1.0-16153
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Refsan
Developer
İnköy mh. Perli yolu cd no:19 KÜTAHYA
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.