Saray Muhallebicisi

1K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Hikayesi lezzetinden gelen 85 yıllık bir kültür...


Bugün İstanbul’da uzun sürecek bir güne Saray Muhallebicisi’nin eşsiz bal kaymağı, taze ekmeği, sıcacık çayı veya nefis böreğiyle başlayan binlerce İstanbullu, bu hikayenin tatlısırrını çok iyi biliyor. Ve bu tatlı sırrın ardında, tarihin ilk muhallebicisi olmanın tatlı heyecanı var.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan Saray Muhallebicisi’nin hikayesi, işte bu heyecanla, hedefi ‘Beyoğlu’nda zarif hanımefendi ve beyefendilere tatlıların en güzeliniyedirmek’ olan Hüseyin Topbaş’ın 1935’te Kasımpaşa’da açtığı muhallebici ile başladı. Bundan 14 yıl sonra, 1949 yılında bu hedef gerçeğe döndü ve Saray Muhallebicisi zamanıngözde alışveriş ve eğlence merkezi Beyoğlu’nda, insanların günün her saatinde gidip, sohbet ederek bir şeyler yiyebilecekleri, İstanbul’un gizli kalmış lezzetlerini tadabilecekleriayrıcalıklı bir yer olmayı başardı.

Bugün tadını İstanbul’dan alan 100’ün üzerinde özel lezzetler ve 21 şubesi, 1400 çalışanı ile daha da büyüyen hikaye, bir klasiğe dönüşmüş durumda. ‘Biz zevkle yemeyeceğimiz birtatlıyı, asla misafirlerimize sunmayız’ prensibiyle hareket eden Saray Muhallebicisi, geleneklerini, geleceğe taşımaya büyük bir keyifle devam ediyor.
Updated on
Aug 27, 2021

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available

What's new

En iyi alışveriş deneyimi için arayüz ve performans iyileştirmeleri yapıldı.