724 Dinle: Sesli Kitap, Podcast

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Ücretsiz sesli kitap, canlı radyo, sesli dergi, sesli röportajlar ve çok özel podcast yayınları 724 Dinle'de. 7/24 Dinle ile günün önemli gelişmelerini takip edebilir ya da modunuza göre haber dinleyebilirsiniz. Çocuğunuz, Çocuk Kütüphanesi ile ücretsiz sesli masalları dinlerken siz de gündemdeki son dakika haberlerini sesli olarak öğrenebilirsiniz. Şimdi 7/24 dinlemekten sıkılmayacağınız yeni sesli içerik platformunu keşfetmenin tam zamanı...

7/24 DİNLE'DE SİZİ NELER BEKLİYOR?

PODCAST YAYINLARI: Tarihte Bugün, Portre, Seyahatname, Spor Arşivi ve KültürSanat konularına dair dopdolu podcast yayınları için günün 24 saati 7/24 Dinle’yi ücretsiz olarak takip edebilirsiniz.

SESLİ ÖYKÜ VE MASALLAR: Her yeni gün büyüyen kitaplığı ile 7/24 Dinle'nin Sesli Kitap bölümünde öyküler, masallar ve yazarlara özel çalma listelerini bulabilirsiniz. Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden Ömer Seyfettin, dünyada öyküleriyle ses getiren Jack Londan, George Orwell ve daha birçok yazar sizleri bekliyor.

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ: Hans Christian Andersen, Ömer Seyfettin, Jules Verne gibi önemli yazarların kaleminden çıkan masallar sesli olarak minik ziyaretçileri bekliyor. Ayrıca mini hikâyeler ve meraklı kâşifleri bekleyen çok çeşitli sesli içerikler de 7/24 Dinle’de.

ÜNLÜ SÖZLERİYLE YAZARLAR: Necip Fazıl Kısakürek, Atilla İlhan, Oğuz Atay, Montaigne, Victor Hugo ve daha nicesi 7/24 Dinle’de aşk, dostluk ve hayat ile alakalı sözleri ile yeniden hayat buluyor. Aforizmalar çalma listeleri ile sesli içerik dünyasından çıkmak istemeyeceksiniz.

13 FARKLI CANLI RADYO: 7/24 Dinle ile günün 24 saati; Radyo Turkuvaz, Turkuvaz Romantik, Turkuvaz Efsane, Vav Radyo, A Spor Radyo, A News Radio, Musiki, Turkuvaz Nostalji, Anadolu, Radyo Energy, Radyo Soft, A Haber Radyo, A Para Radyo gibi 13 farklı radyoyu canlı olarak dinleyebilirsiniz.

MODUNA GÖRE HABER: Müzik platformlarından alışık olduğumuz moduna ya da konumuna göre dinleme özelliği 7/24 Dinle'de yepyeni bir boyut kazanıyor. Gündem, dünya, ekonomi, yaşam ve spor haberlerini tüm detayları ile dinleme imkânı sağlarken, kullanıcılar modlarına göre de haber dinleme ayrıcalığını deneyimliyor.

DİNİ YAYINLAR: Esma-i Hüsna, Hadis ve Sünnet, Günlük Hayatta İslam, Kur'an'ın Gölgesinde, İslam Ahlakı programları yeniden 7/24 Dinle ile hayat bulurken, onlarca farklı değerli hocanın sesinden Aşr-ı Şerif, Cüz, Meal Cüz, Sure, Meal Sure ve Mealli Hatim dinleme imkânı da tanıyor.

ALANINDA UZMAN DOKTORLARDAN GÖRÜŞLER: Alanında uzman doktorların genel sağlık, kadın sağlığı, çocuk sağlığı, estetik ve diyet konularında çok özel açıklamalarını dinleyebilir, her yeni güne daha sağlıklı başlamanın ipuçlarını yakalayabilirsiniz.

SESLİ DERGİ: Inbusiness, Lacivert ve Sabit Fikir dergileri de çok özel yayınları ile 7/24 Dinle’de. İş dünyası, finans, ihracat, life/sanat gibi başlıklarda çalma listeleri ile Inbusiness, dosya konuları ile Lacivert ve kendine özgü bölümleriyle Sabit Fikir dergiciliğe 7/24 Dinle ile yeni bir bakış açısı getiriyor.
Free audiobooks, live radio, audio magazines, audio interviews and exclusive podcasts are at 724 Listen. With 7/24 Listen, you can follow the important developments of the day or listen to the news according to your mood. While your child listens to the free audio tales with the Children's Library, you can learn the breaking news aloud. Now is the time to discover the new audio content platform that you won't get tired of listening to 24/7...

WHAT AWAITS YOU AT LISTEN 24/7?

PODCAST PUBLICATIONS: You can follow Listen 24/7 for free, for full podcast broadcasts on the subjects of Today in History, Portrait, Travel Book, Sports Archive and Culture and Art.

AUDIO STORIES AND TALES: With its library that grows every day, you can find stories, fairy tales and playlists for authors in the Audiobook section of Listen 24/7. Ömer Seyfettin, one of the important names of Turkish Literature, Jack London, George Orwell and many other writers who made a name for themselves with their stories are waiting for you.

CHILDREN'S LIBRARY: Tales written by important authors such as Hans Christian Andersen, Ömer Seyfettin and Jules Verne await little visitors. In addition, mini-stories and a wide variety of audio content waiting for curious explorers are also available on Listen 24/7.

AUTHORS WITH THEIR FAMOUS WORDS: Necip Fazıl Kısakürek, Atilla İlhan, Oğuz Atay, Montaigne, Victor Hugo and many more come to life with their lyrics about love, friendship and life on 7/24 Listen. With Aphorisms playlists, you won't want to leave the world of audio content.

13 DIFFERENT LIVE RADIO: 24 hours a day with 24/7 Listen; You can listen to 13 different radios such as Radio Turkuvaz, Turkuvaz Romantic, Turkuvaz Legend, Vav Radio, A Spor Radyosu, A News Radio, Music, Turkuvaz Nostalgia, Anadolu, Radyo Energy, Radyo Soft, A Haber Radyo, A Para Radyo.

NEWS BY MODE: The feature of listening according to the mode or location that we are used to from music platforms gains a whole new dimension in Listen 24/7. While it provides the opportunity to listen to the agenda, world, economy, life and sports news in all its details, users also experience the privilege of listening to news according to their mode.

RELIGIOUS PUBLICATIONS: Esma-i Husna, Hadith and Sunnah, Islam in Daily Life, In the Shadow of the Qur'an, Islamic Ethics programs come to life again with 7/24 Listen, Ashr-ı Şerif, Juz, Meal Juz, from the voices of dozens of different valuable teachers, It also provides the opportunity to listen to Surah, Meal Surah and Mealli Hatim.

OPINIONS FROM EXPERT DOCTORS: You can listen to the very special explanations of doctors who are experts in their fields about general health, women's health, child health, aesthetics and diet, and you can catch the tips of starting each new day healthier.

SESLI DERGI: Inbusiness, Lacivert and Sabit Fikir magazines are also on Listen 24/7 with their very special publications. Inbusiness with playlists on topics such as business, finance, exports, life/art, Dark Blue with file topics and Sabit Fikir with its unique sections brings a new perspective to journalism with 7/24 Listen.
Read more
Collapse
4.6
38 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Son haberler, köşe yazarları, özenle seçilmiş sesli kitaplar ve podcast yayınlarını dinleyebileğiniz 7/24 Dinle'de canlı radyolar, dini yayınlar ve çok çeşitli program arşivleri de sizleri bekliyor. Şimdi, 7/24 Dinle uygulamasını indirin, ücretsiz sesli içerik dinlemenin keyfini çıkarın!
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 16, 2021
Size
19M
Installs
1,000+
Current Version
1.5
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
TURKUVAZ HABERLESME VE YAYINCILIK A.S.
Developer
Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. Barbaros Bulvarı, Cam Han, No:153, Beşiktaş / İstanbul
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.