TV LUX

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

Aplikácia Televízie LUX vám prináša aktuality, TV program, živé vysielanie a archív TV LUX vo vašom mobilnom zariadení.
Vďaka aplikácii máte možnosť rýchleho prístupu k aktuálne vysielaným programom i k bohato zásobenému archívu relácií vysielaných v TV LUX.

Katolícka TV LUX je ovocím spolupráce Konferencie biskupov Slovenska a LUX communication. Ponúka program v súlade s náukou a životom Katolíckej cirkvi. Jej cieľom je prinášať ľuďom možnosť poznávania a posilnenia sa vo viere, z ktorej môžu čerpať silu do prežívania každodenného života. Ambíciou TV LUX je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja a povzbudenia.
LUX TV app brings you news, TV program, live streaming and archive TV LUX on your mobile device.
Thanks to the application you have the option of fast access to current broadcast program and a well-stocked archive programs broadcast on TV LUX.

Catholic TV LUX is the fruit of cooperation Slovak Bishops' Conference and LUX communication. It offers a program in accordance with the teachings and life of the Catholic Church. Its aim is to bring people to knowledge and strengthen in faith from which to draw strength for survival everyday life. TV LUX ambition is to build on Slovak Television alternative means of spreading peace and encouragement.
Read more
4.8
154 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- podpora 64bit
Read more

Additional Information

Updated
September 13, 2017
Size
12M
Installs
10,000+
Current Version
1.0.4
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
TV LUX
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.