Ven každý den - tipy na výlety

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Aplikace nabízí největší přehled dětských hřišť a rozsáhlou sbírků tipů na výlety v celém Česku. Orientujeme se zejm. na výlety s dětmi, ale vybere si každý turista.

Tipy na výlety můžete vyhledávat podle řady parametrů - turistického regionu, délky a časové náročnosti výletu, zajímavostí, které chcete na výletě vidět, náročnosti trasy apod. Nebo si také můžete najít výlety ve Vašem okolí a hned vyrazit na cestu :) U každého výletu máme krátký článek popisující jeho trasu, zajímavosti, informaci o tom, zda je trasa sjízdná s kočárkem apod. Dále nabízíme vždy řadu fotek a trasu na mapě, ať víte do čeho jdete.

Dětská hřiště můžete vyhledávat ve svém okolí nebo podle parametrů a zobrazit si výsledky na mapě či v seznamu. U každého hřiště sledujeme řadu parametrů - velikost, umístění, pozice, výčet herních prvků, povrch, hodnocení a komentáře uživatelů, fotky atd. Každé hřiště můžete okomentovat, ohodnotit, příp. nám poslat aktuální fotku.

Všechna hřiště jsou k dispozici také na stejnojmeném webu - www.venkazdyden.cz. Databáze dětských hřišť i tipů na výlety je průběžně udržována, aktualizována a rozšiřována - tipy na výlety po celém Česku, dětská hřiště v Praze, Brně, i dalších větších i menších městech a vesnicích přibývají každým dnem a to jak na našem webu tak na našich FB stránkách.

Pro zobrazení map můžete použít buď mapy v zařízení nebo oblíbené a skvělé mapy.cz (vestavěné do aplikace).
The application offers the largest overview of playgrounds and an extensive collection of tips for trips throughout the Czech Republic. We focus mainly on trips with children, but every tourist can choose.

You can search for tips for trips according to a number of parameters - tourist region, length and time of the trip, attractions you want to see on the trip, difficulty of the route, etc. Or you can find trips in your area and go on a trip :) a short article describing its route, interesting facts, information on whether the route is passable with a pram, etc. We also offer a number of photos and the route on the map, so you know what you are going to.

You can search for playgrounds in your area or by parameters and view the results on a map or in a list. For each course, we monitor a number of parameters - size, location, position, list of game elements, surface, ratings and user comments, photos, etc. You can comment, rate, or send us the current photo.

All playgrounds are also available on the website of the same name - www.venkazdyden.cz. The database of playgrounds and tips for trips is continuously maintained, updated and expanded - tips for trips throughout the Czech Republic, playgrounds in Prague, Brno, and other larger and smaller towns and villages are increasing every day, both on our website and on our FBs. pages.

To view maps, you can use either maps on your device or the popular and great mapy.cz (built into the application).
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Verze 1.10: Oprava chyby v živé mapě - pádu aplikace na některých verzí Androidu při zákazu zjišťování pozice telefonu.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 17, 2021
Size
18M
Installs
10,000+
Current Version
1.10
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Jiří Matějka
Developer
Kludských 2750 193 00 Praha Česko / Czechia
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.