Barcode Logger

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Základní aplikace pro sběr dat. Umožňuje načítání čárových kódů do paměti zařízení. Po načtení všech kódů můžete provést export do txt souboru a seznam tak načíst ve vašem informačním systému. Při načítání dat se do seznamu ukládá načtený čárový kód, typ kódu, datum a čas provedení čtení kódu.

Při použití v terminálech CipherLab je čtení prováděno integrovanou čtečkou 1D/2D čárových kódů a čtení čárových kódů je tak mnohonásobně rychlejší. Podporovány jsou všechny přenosné mobilní Android terminály Honeywell, CipherLab, Zebra s integrovanou čtečkou čárových kódů.

V případě požadavku na rozšíření ukládání dat je možné aplikaci doplnit o Vaše požadavky. Neváhejte nás kontaktovat.

CODEWARE, s.r.o.
E-Mail: codeware@codeware.cz
Tel.: +420 222 562 444
Basic applications for data collection. Allows barcodes to be loaded into device memory. After loading all the codes, you can export to a txt file and retrieve the list in your information system. When retrieving data, the loaded barcode, code type, date and time of reading the code are stored in the list.

When used in CipherLab terminals, reading is performed with the integrated 1D / 2D barcode reader and the reading of barcodes is so much faster. All portable Android Honeywell, CipherLab, Zebra mobile handsets with integrated barcode reader are supported.

In case of request for data storage extension, the application can be added to your requirements. Do not hesitate to contact us.

CODEWARE, s.r.o.
E-Mail: codeware@codeware.com
Tel .: +420 222 562 444
Read more
Collapse
4.5
6 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Optimalizace pro mobilní terminály s vestavěným snímačem čárových kódů.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 13, 2019
Size
9.8M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
CODEWARE, s.r.o.
Developer
CODEWARE, s.r.o. Jaromírova 484/37 120 00 Praha 2 - Nusle
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.