Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Tato aplikace Smart bojler Vám umožní přístup k ohřívači vody prostřednictvím Bluetooth. První spárování je chráněné, a je nutné opsat kód, který ohřívač vygeneruje na jeho displeji ihned po zvolení bojleru v blízkosti 10 metrů od mobilního zařízení.

Možnosti aplikace
- nastavení funkce HDO
- nastavení chytrých režimů Smart
- časové plánování (časové intervaly ohřevu v řádu hodin až dnů, např. dovolená)
- kontrolu ohřevů vody pomocí statistikami (celková, měsíční, denní)
- zobrazení množství teplé vody o teplotě 40°C

Pro nastavení servisních funkcí jsou všechny potřebné informace napsané v samotném návodu, který je součástí balení inteligentních ohřívačů vody OKHE SMART.
Návod je i ke stažení na internetových stránkách www.dzd.cz.


Aplikace sbírá a odesílá diagnostické údaje týkající se stavu ohřívače a komunikace s termostatem. Tyto údaje jsou určeny pro účely zkvalitnění produktu a technické podpory.

Z důvodu vyhledávání zařízení na technologii Bluethooth Low Energy, aplikace vyžaduje povolení určování polohy na OS Android v 6.0 a vyšší. Bližší informace najdete na stránkách pro vývojáře Android.
This Smart Boiler app gives you access to a water heater via Bluetooth. The first pairing is protected, and it is necessary to copy the code that the heater will generate on its display immediately after selecting the boiler near 10 meters from the mobile device.
 
Application Options
- setting the HDO function
- Smart Smart settings
- time scheduling (time intervals of hours to days, eg vacation)
- Statistics on water heating control (total, monthly, daily)
- display of hot water at 40 ° C
 
To set up the service functions, all the necessary information is written in the manual itself, which is part of the intelligent OKHE SMART water heaters package.
The manual is also available for download at www.dzd.cz.


The application collects and sends diagnostic data regarding heater status and thermostat communication. This data is intended to improve product and technical support.

Because of searching for devices on the Bluethooth Low Energy technology, the app requires Android positioning permission in 6.0 and higher. For more information, please visit the Android Developer website.
Read more
Collapse
3.2
182 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

- vylepšení podpory novějších systémů Android
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 12, 2021
Size
6.7M
Installs
10,000+
Current Version
1.60
Requires Android
4.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.
Developer
Dražice 69 294 71 Benátky nad Jizerou
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.