SOiKA - hlášení závad a mobilní rozhlas v jednom

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

SOiKA je mobilní aplikace umožňující efektivně řešit a mapovat závady na území vaší obce a vašeho města. Občané jsou zapojení aktivně do dění v obci a mohou tak nahlásit jakoukoliv závadu či nedostatek, přičemž všechna hlášení jsou jednoznačně lokalizována a podložená fotografií. Dohledání je tak pro obec velmi snadné a účinné.

Hlavní funkce aplikace:
• Přesná poloha závady
• Vlastní popis závady
• Přidání fotografií k nahlášené závadě
• Funkce obecního hlášení
• Propojení s aplikací WEGAS

Velkou výhodou je roztřídění hlášení do předem stanovených kategorií. Budete mít přehled o závadách a jejich stavu, tedy ať už jsou ve stavu řešení, ve stavu úspěšně vyřešeny nebo jsou zatím pouze hlášeny. Pomocí aplikace můžete také informovat své občany o chystaných dopravních omezeních, o pořádání různých kulturních akcí, o odstávkách vody či jiných libovolných sdílení.

SOiKA byla vyvinuta v České republice. Díky tomu je celá aplikace dostupná pro Českou i Slovenskou republiku a je k dispozici i česká zákaznická podpora.
SOiKA is a mobile application that allows you to effectively solve and map faults in the territory of your municipality and your city. Citizens are actively involved in the events in the municipality and can thus report any defect or deficiency, while all reports are clearly located and supported by photographs. Tracing is very easy and effective for the municipality.

Main functions of the application:
• Exact position of the fault
• Own description of the fault
• Add photos to the reported error
• Municipal reporting function
• Link to WEGAS

The big advantage is the classification of messages into predetermined categories. You will have an overview of faults and their status, ie whether they are in the solution state, in the successfully solved state or are only reported so far. Using the application, you can also inform your citizens about upcoming traffic restrictions, about organizing various cultural events, about water outages or any other sharing.

SOiKA was developed in the Czech Republic. Thanks to this, the entire application is available for the Czech and Slovak Republics and Czech customer support is also available.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Aktualizace cílové sady SDK a přidání nové kategorie "Plný odpadkový koš".
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 5, 2020
Size
4.8M
Installs
10+
Current Version
1.0.1
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
ENVIPARTNER, s.r.o.
Developer
Vídeňská 546/55, 639 00 Brno
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.