Home Credit CZ

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Mobilní aplikace Home Credit je Vaším parťákem ve světe financí a nákupů. Ať už máte kreditní kartu, nakoupili jste s námi na splátky nebo čerpáte hotovostní půjčku, jste jen pár kliknutí od celé řady výhod, které vám aplikace přináší…

Splácet nebylo nikdy jednodušší
Vědět kdy, kolik a kam zaplatit, je standard. Mobilní aplikace Home Credit jde však ještě dál. Rozumí si s aplikacemi největších českých bank, takže splátku odešlete zrychlenou online platbou na pár kliknutí.

Finance pevně v rukách
Dobré účty dělají dobré přátele. Veškeré nákupy, připsané bonusy nebo pohyby na účtu si můžete přímo v aplikaci okamžitě zkontrolovat. Máte tak jistotu, že vás nic nepřekvapí.

Peníze navíc, když je to potřeba
Rozbilo se vám auto nebo se objevila sleva, která se nedá odmítnout? Pokud rychle potřebujete peníze, stačí pár kliků v aplikaci a peníze putují k vám na účet. Nezabere to ani minutku.

Karta, která nezabírá místo v peněžence
Klienti s Šikovným účtem si mohou v aplikaci vystavit virtuální platební kartu. Umí bezkontaktně vše, na co jste u karty zvyklí, a přitom je schovaná ve vašem mobilu. Okamžitě připravena k nákupům.

Odměny na každém kroku
Šetřete až 20 % na každodenních nákupech! V aplikaci Home Credit najdete více než 900 partnerů se speciálními akcemi a slevami. Stačí nakoupit přes webový odkaz nebo u vybraných partnerů jednoduše zaplatit kartou.

Už žádné obavy o bezpečí
S aplikací Home Credit si na vás podvodníci nepřijdou. Každý svůj online nákup potvrzujete PINem, otiskem prstu nebo Face ID. Můžete si také nastavit a kdykoliv upravit bezpečnostní limity na kartě nebo si kartu jedním kliknutím zablokovat.
The Home Credit mobile application is your partner in the world of finance and shopping. Whether you have a credit card, bought with us in installments or draws a cash loan, you are just a few clicks away from the many benefits that the application brings you…

Repaying has never been easier
Knowing when, how much and where to pay is standard. However, the Home Credit mobile application goes even further. He understands the applications of the largest Czech banks, so send the payment by accelerated online payment in a few clicks.

Finance firmly in your hands
Good accounts make good friends. You can immediately check all purchases, credited bonuses or account movements directly in the application. This way you are sure that nothing will surprise you.

Extra money when needed
Has your car broken down or a discount appeared that cannot be refused? If you need money fast, just a few clicks in the application and the money goes to your account. It won't take a minute.

A card that doesn't take up space in your wallet
Clients with a Smart Account can issue a virtual payment card in the application. It can contactlessly everything you are used to with the card, and at the same time it is hidden in your mobile phone. Ready to shop immediately.

Rewards at every turn
Save up to 20% on everyday shopping! In the Home Credit application, you will find more than 900 partners with special promotions and discounts. Just buy via a web link or simply pay by card with selected partners.

No more safety concerns
With the Home Credit application, fraudsters will not come to you. You confirm each of your online purchases with a PIN, fingerprint or Face ID. You can also set and adjust the security limits on the card at any time or block the card with one click.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
December 20, 2021
Size
26M
Installs
100,000+
Current Version
1.23.6.1921121715
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Home Credit a.s.
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.