innogy innosvět

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

innosvět je bezplatná mobilní aplikace vyvinutá společností innogy, která umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.
Do verze 2.0 jsme zapracovali podněty uživatelů původní aplikace.
Každý zákazník innogy díky aplikaci innosvět získá okamžitě přehled o svých platbách, možnost měnit výši záloh online i využít platební bránu pro uhrazení případné upomínky.
V aplikaci vždy vidí i předpokládaný přeplatek nebo nedoplatek, a tak nedojde k nečekanému překvapení ve vyúčtování. Je třeba jen průběžně zadávat do innosvěta stav z plynoměru či elektroměru.
Zákazníci, kteří od innogy odebírají zemní plyn, mají navíc možnost si data z plynoměru přenášet do aplikace automaticky a to pomocí chytrého senzoru spotřeby.
innosvět je mobilní aplikace i webový portál. Do innosvěta je jednotné přihlášení pomocí innogy účtu. Pro bezpečí dat si po prvním přihlášení každý uživatel zvolí způsob dalšího přihlašování (PIN, otisk prstu, znak), které je možné kdykoliv změnit.
Uživatelé, kteří nejsou zákazníky innogy mohou aplikaci innosvět využívat v omezené míře také, slouží jim jako praktický záznamník spotřeby energií.
innosvět is a free mobile application developed by innogy that allows you to have energy under control anytime and from anywhere.
In version 2.0, we have incorporated the suggestions of users of the original application.
Thanks to the innosvět application, every innogy customer will immediately get an overview of their payments, the possibility to change the amount of advance payments online and use the payment gateway to pay any reminders.
He always sees the expected overpayment or arrears in the application, so there will be no unexpected surprises in the bill. It is only necessary to continuously enter the status from the gas meter or electricity meter into the world.
In addition, customers who purchase natural gas from innoga have the option of transferring data from the gas meter to the application automatically using a smart consumption sensor.
innosvět is a mobile application as well as a web portal. There is a single login to the innogy world using an innogy account. For data security, after the first login, each user chooses the method of the next login (PIN, fingerprint, character), which can be changed at any time.
Users who are not customers of innogy can also use the innosvět application to a limited extent, it serves as a practical recorder of energy consumption.
Read more
Collapse
4.7
3,970 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Děkujeme, že jste s námi online. Aplikaci neustále vylepšujeme a ladíme, abyste byli ještě více spokojeni. Nově přinášíme možnost změnit si osobní údaje a další vylepšení.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 2, 2021
Size
54M
Installs
100,000+
Current Version
2.2.1
Requires Android
5.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
innogy Energie, s.r.o.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.