Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Datovka, to je datová schránka ve Vaší kapse. Nyní můžete kdykoliv zkontrolovat stav vašich datových schránek a přečíst si doručené či odeslané zprávy včetně jejich příloh. Můžete také vytvořit a odeslat novou datovou zprávu, přeposlat existující zprávu ve formátu ZFO nebo odpovědět na doručenou zprávu. Zprávy i přílohy navíc můžete exportovat/importovat do/z externího úložiště nebo SD a také odeslat přes email. Aplikaci lze napojit na podporované spisové služby. Dostanete tak pod kontrolu zprávy, které Vám úřady do Vaší datové schránky posílají.

Návod na obsluhu a použití aplikace si můžete přečíst na https://gitlab.labs.nic.cz/datovka/mobile-datovka/wikis/user-manual

Přivítáme Vaše podněty, připomínky či hlášení chyb a pokusíme se je zapracovat. Hlášení o chybách a Vaše podněty zasílejte na email datove-schranky@labs.nic.cz. Předmět: Datovka Android.

UPOZORNĚNÍ:
* CZ.NIC z.s.p.o. neručí za žádné škody způsobené používáním aplikace Datovka.
* Použití aplikace je na vlastní nebezpečí.
* Máte-li na Vašem zařízení dostupné oprávnění uživatele root, vystavujete se riziku zneužití dat.
* CZ.NIC z.s.p.o. je nezávislá nezisková organizace, provozovatel české národní domény .cz.
* CZ.NIC z.s.p.o. není provozovatelem služby Datové schránky a systému ISDS.
Datovka, a data box in your pocket. Now you can check the status of your mailboxes at any time and read the inbox or send messages including their attachments. You can also create and send a new data message, forward an existing message in ZFO format or reply to the inbox. In addition, you can export / import messages / attachments to / from external storage or SD and also send via email. The application can be linked to supported file services. This will take control of the messages sent by the authorities to your data mailbox.

You can read the instructions for using and using the application at https://gitlab.labs.nic.cz/datovka/mobile-datovka/wikis/user-manual

We will welcome your suggestions, comments, or bug reports and try to incorporate them. Report errors and your suggestions to email datove-schranky@labs.nic.cz. Subject: Android datasheet.

NOTICE:
* CZ.NIC z.s.p.o. shall not be liable for any damages caused by the use of Datovka.
* Using the application is at your own risk.
* If you have root privileges on your device, you are at risk of data misuse.
* CZ.NIC z.s.p.o. is an independent non-profit organization, the operator of the Czech national domain .cz.
* CZ.NIC z.s.p.o. is not the provider of the Data Box and ISDS service.
Read more
Collapse
3.4
156 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Oprava otevírání příloh. Otevírání příloh přes nový File Provider.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 18, 2019
Size
Varies with device
Installs
10,000+
Current Version
1.6.3
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
CZ.NIC, z.s.p.o.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.