Headliner - hudební časopis

Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Jak hluboká je Řeka Lenky Dusilové? Proč vzal Richard Müller po 20 letech do ruky kytaru? Rozhovory s legendárními Mr. Bungle či Bastille. A jaké je poselství dobyvatele hitparád Viktora Sheena? Přímo ze studia o novém albu Anety Langerové. A velké téma o vzniku nezávislé vinohradské scény pod hlavičkou Sing Sing Soundsystem. Jak se udržet na vrcholu? Otevřeně se Škwor a Sebastianem, fenomény z protilehlých pólů české populární hudby. Plus čerstvé recenze a všechny vaše oblíbené rubriky.

Headliner je digitální hudební měsíčník pro tablety a chytré telefony, který hraje. Za titulní stranou se každý měsíc skrývá rozsáhlý průvodce hudbou dneška i minulosti. Aktuální rozhovory, recenze, reportáže, publicistická témata z hudební branže i specializované žánrové rubriky připravuje zkušený tým publicistů pod vedením Honzy Vedrala. Články v Headlineru doprovází audio i video ukázky, které dávají pojmu hudební časopis další rozměr. To vše každý měsíc úplně zdarma.
How deep is Lenka Dusilová's River? Why did Richard Müller pick up a guitar after 20 years? Interviews with the legendary Mr. Bungle or Bastille. And what is the message of the conqueror of the charts, Viktor Sheen? Directly from the studio about Aneta Langerová's new album. And a big topic about the creation of an independent Vinohrady scene under the banner of Sing Sing Soundsystem. How to keep on top? Openly with Škwor and Sebastian, phenomena from opposite poles of Czech popular music. Plus fresh reviews and all your favorite sections.

Headliner is a digital music magazine for tablets and smartphones that plays. Every month, behind the title page, there is an extensive guide to the music of today and the past. Current interviews, reviews, reports, journalistic topics from the music industry and specialized genre sections are prepared by an experienced team of publicists led by Honza Vedral. Articles in Headliner are accompanied by audio and video demonstrations, which give the concept of a music magazine another dimension. All this completely free of charge every month.
Read more
Collapse
3.9
377 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

New version of TWIXL publication system
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
September 9, 2020
Size
48M
Installs
10,000+
Current Version
2.2
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Mature 17+
Permissions
Offered By
OPTIO CZ s.r.o.
Developer
Praha 3, Žižkov, Husinecká 903/10, PSČ 130 00
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.