indigo

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Indigo od Patria Finance přináší jednoduché investování pro každého. Nebudete potřebovat titul z ekonomie, financí ani matematiky. Spolehněte se na náš chytrý algoritmus, který bude investovat racionálně a bez emocí za vás. "

Vítejte ve světě revolučního automatického investování a správy investic. Indigo pomůže investovat i těm, kteří na to zatím nenašli odvahu, neměli čas, nebo si mysleli, že na to třeba nejsou dost bohatí.

Indigo je nejjednodušší investování na česko-slovenském trhu, které neobtěžuje svou složitostí a nesrozumitelností. Je dostupné jako responzivní webová aplikace, ale také jako plnohodnotná mobilní aplikace.

Je to inteligentní způsob investování, který pohyby na finančních trzích sleduje za vás. Investuje a přeskládá vaše investiční portfolio automaticky na základě toho, co se tam venku právě děje. Investujeme do nízkonákladových, diverzifikovaných a pro český trh pasportizovaných burzovně obchodovaných fondů.

Indigo investuje na základě vašich osobních cílů a preferencí. V investicích ještě víc než kde jinde platí, že ta nejlepší řešení jsou ta na míru. Investovat lze jak jednorázově, tak pravidelně. Ale přitom pořád jednoduše.

Nekompromisní bezpečnost vašich peněz i osobních údajů je samozřejmostí. Patria Finance je lídrem mezi obchodníky s cennými papíry na českém trhu a hrdým členem skupiny ČSOB a dohlíží na nás Česká Národní Banka.

Indigo je výhodné a z dlouhodobého hlediska výnosnější než spořící účet. Minimální investice začíná od 100 Kč. A k tomu má jen jeden extrémně nízký a transparentní poplatek.

Klíčové funkcionality:
• Chytrý algoritmus, který vybírá konkrétní investice dle dění na trhu a na základě vašich preferencí.
• Jednoduchý a srozumitelný jazyk bez investičního žargonu v ještě jednodušším a přehledném uživatelském prostředí.
• Rychlá a jednoduchá registrace na webu nebo v mobilní aplikaci.
• Investování s investičním cílem, který je možné kdykoliv upravit, či změnit.
• Možnost jednorázové i pravidelné investice od pouhých 100 Kč.
• Jednoduché financování investic přes platební kartu, nebo platební příkaz.
• Okamžitý přehled o skladbě investovaného majetku a jeho výkonnosti.
• Všechny peněžní pohyby a investiční výpisy na jednom místě.
• Výběr peněz možný kdykoliv.
• Podpora použití otisku prstu a FaceID pro přihlašování a jiné aktivní operace.
Indigo from Patria Finance brings an easy investment for everyone. You will not need a degree in economics, finance or mathematics. Rely on our clever algorithm to invest rationally and without emotion for you. "

Welcome to the world of revolutionary automated investing and investment management. Indigo will help invest even for those who have not yet found the courage to do so, did not have time, or thought that they may not be rich enough.

Indigo is the simplest investment on the Czech-Slovak market, which does not bother with its complexity and incomprehensibility. It is available as a responsive web application, but also as a full-fledged mobile application.

It's a smart way to invest that tracks the movements of the financial markets for you. It invests and rearranges your investment portfolio automatically based on what's happening out there. We invest in low-cost, diversified and passported funds traded for the Czech market.

Indigo invests based on your personal goals and preferences. In investments even more than anywhere else, the best solutions are tailor-made. You can invest both once and regularly. But still simple.

Uncompromising security of your money and personal data is a matter of course. Patria Finance is a leader among securities traders on the Czech market and a proud member of the ČSOB Group, and is supervised by the Czech National Bank.

Indigo is advantageous and in the long run more profitable than a savings account. The minimum investment starts at CZK 100. And it has only one extremely low and transparent fee.

Key features:
• A smart algorithm that selects specific investments according to market events and based on your preferences.
• Simple and clear language without investment jargon in an even simpler and clear user environment.
• Quick and easy registration on the web or in a mobile application.
• Investing with an investment goal that can be modified or changed at any time.
• Possibility of one-time and regular investments from only CZK 100.
• Easy financing of investments via payment card or payment order.
• Immediate overview of the composition of invested assets and their performance.
• All cash movements and investment statements in one place.
• Withdrawal of money possible at any time.
• Support for the use of fingerprint and FaceID for login and other active operations.
Read more
Collapse
3.6
46 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Oprava drobných chyb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 26, 2020
Size
36M
Installs
1,000+
Current Version
1.1.6
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Mature 17+
Interactive Elements
In-App Purchases
Permissions
Offered By
Patria Finance, a.s.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.