mujRozhlas - Český rozhlas

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Český rozhlas spouští novou aplikaci mujRozhlas, stáhněte si ji a budete mít celý svět audia na jednom místě. Rádi posloucháte sportovní zprávy, pohádky nebo vás zajímají rozhlasové hry s českými herci? Nyní stačí kliknout na ikonu v mobilu a máte po ruce stovky pořadů pro každého.

Díky aplikaci mujRozhlas můžete:
- Přehrávat živé vysílání všech stanic Českého rozhlasu.
- Poslouchat oblíbené pořady online i offline.
- Posunout přehrávání směrem k začátku pořadu.
- Získat mnoho tipů k poslechu pro děti.
- Mít po ruce všechny rozhlasové podcasty.
- Nastavovat si záložky na hlavní stránce podle svého.
- Přepnout na noční režim.
- Využít stejné nastavení v aplikaci i na webu.

Kromě poslechu všech stanic zde najdete přehled nových dílů pořadů a unikátní nahrávky z archivu. Budete mít přehled o všech podcastech a získáte mnoho hodin kvalitního poslechu. To vše díky snadnému ovládání a šikovným funkcím. Nastavte si sami záložky v menu, v noci si přepněte na tmavý režim. Oblíbené pořady si můžete pustit živě, nebo si je stáhněte a uložte na později, ušetříte i data. Aplikace je přehledná, intuitivní a dobře se čte na mobilu. Má i webovou verzi, vyzkoušejte ji, do vyhledávače stačí napsat mujRozhlas.cz. Všechna nastavení z mobilu platí i na webu.
Czech Radio launches the new application mujRozhlas, download it and you will have the whole world of audio in one place. Do you like to listen to sports news, fairy tales or are you interested in radio games with Czech actors? Now, just click on the mobile icon and you have hundreds of shows available for everyone.

With myRadio you can:
- Play live broadcasts of all Czech Radio stations.
- Listen to your favorite shows online and offline.
- Move playback towards the beginning of the program.
- Get many listening tips for kids.
- Have all the podcasts on hand.
- Set bookmarks on the main page to your preference.
- Switch to night mode.
- Use the same settings in both the app and the web.
 
In addition to listening to all stations, you will find here an overview of new episodes and unique recordings from the archive. Keep track of all podcasts and get many hours of quality listening. All thanks to easy operation and handy features. Set the tabs yourself, switch to dark mode at night. You can watch your favorite shows live, or download and save for later, saving you data. The application is clear, intuitive and easy to read on mobile. It also has a web version, try it, just type myRadio.com into the search engine. All settings from your mobile apply to the web.
Read more
Collapse
3.6
298 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Pracujeme na tom, aby aplikace mujRozhlas byla pořád lepší.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 11, 2019
Size
17M
Installs
50,000+
Current Version
1.0.103
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Český rozhlas
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.