Tam a sem s Myšákem! CZ Hra

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Výuková hra připravená ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou STEP baví děti animovaným příběhem a rozmanitými úkoly. Pomáhá při rozvoji myšlení. Mezi hlavní benefity patří:
1. Rozvoj prostrového vnímání
2. Učení směrů (nejen vlevo, vpravo)
3. Trénink paměti
4. Cvičení zrakového rozlišování
5. Podpora logického uvažování
6. Animovaný příběh
7. Český dabing
8. Zpětná vazba pro hráče
9. Opakovatelná hratelnost hry


Ucelená část hry je přístupná ZDARMA pro ozkoušení. Zakoupení plné verze s kompletním odborně zpracovaným obsahem a bohatým animovaným příběhem je možné skrze aplikaci za cenu 120 Kč.

Více o příběhu
Ve volném pokračování oblíbené hry pro předškoláky Jdu do školy! má myšák Adam nelehký úkol - musí ohlídat smečku roboštěňátek. Ta jsou sice roztomilá, ale také ráda dovádí. Adam, který je konstruktérem a architektem, začne trochu litovat, že vzal psíky do svého ateliéru. Tam se mu totiž zatoulali. Pomůžete mu je najít? Český dabing je samozřejmostí.

Hlavní hrdina myšák Adam provádí malého hráče bohatým příběhem a zadává mu jednotlivé úkoly. Též mu dává zpětnou vazbu při plnění zadání a případně rád ukáže, jak vyřešit úlohu správně. Ve hře je přes deset různorodých úkolů zaměřených převážně na prostorovou orientaci, ale též na zrakové vnímání, paměť etc. Dále aplikace obsahuje mezihry, při kterých si dítě může malovat, nechat štěňata aportovat, nebo je oblékat a zdobit.

Hra pro předškoláky "Tam a sem s Myšákem" byla vytvořena ve společnosti TechSophia.

Stažením software Tam a sem s Myšákem vyjadřujete souhlas s licenční smlouvou, jejíž plné znění je zde: http://bit.ly/TamASemEULA-A Uživatel smí software využívat pouze nekomerčně (neprodávat jej, nepronajímat etc.)

Upozornění:
! Doporučujeme hrát v klidném prostředí a přesvědčit se, zda dítě dobře rozumělo zadání.
! Určeno především pro zařízení typu tablet. Na ostatních může velikost displeje ovlivnit kvalitu hratelnosti.

Děkujeme za Vaši pozornost, dejte nám sem prosím do hodnocení vědět, jak se Vám a Vašim dětem naše výuková hra pro předškoláky líbila. Vaše názory nám velmi pomáhají při dalším rozvoji.
Tým TechSophia
Educational game prepared in cooperation with the educational-psychological counseling children STEP fun animated story and a variety of tasks. Assists in development thinking. The main benefits are:
1. Development of perception prostrového
2. Learning directions (only left, right)
3rd Memory Training
4. Practice visual distinction
5. Support reasoning
Sixth animated tale
7th Czech dubbing
8th feedback for players
Repetitive gameplay ninth game


The integral part of the game is available for FREE for a tried. Purchase the full version with complete professionally processed content and rich animated story is possible through the application at a price of CZK 120.

More about the story
In the free continuation of the popular games for preschoolers I'm going to school! Speckled Adam has a difficult task - they must keep an eye pack roboštěňátek. Although these are cute, but also I like to frolic. Adam, who is a designer and architect, starts a little regret that it took the dogs into his studio. There he had strayed. Can you help him find them? Czech dubbing is commonplace.

The hero Speckled Adam carried a small player rich story and entered his tasks. It also gives feedback during task performance and possibly like to show you how to solve the task correctly. The game is over ten diverse tasks focused mainly on spatial orientation, but also on visual perception, memory, etc. The application also includes interludes in which a child can paint let puppies retrieve, or dress up and decorate.

Game for preschoolers "here and there with Mickey" was created in the company TechSophia.

By downloading the software here and there with Mickey, you agree to the license agreement, whose full text is here: http://bit.ly/TamASemEULA-A User may use the software only non-commercially (not to sell, rent etc.)
 
Notice:
! We recommend that you play in a quiet environment and see whether the child understood the task.
! Principally used in tablets. On the other screen size may affect the quality of gameplay.

Thank you for your attention, please let us here in the assessment to know how you and your children, our educational game for preschoolers liked. Your feedback will help in the further development.
team TechSophia
Read more
Collapse
4.1
122 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
May 27, 2017
Size
94M
Installs
10,000+
Current Version
1.1
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Digital Purchases
In-app Products
$3.99 - $5.99 per item
Permissions
Offered By
TechSophia
Developer
Máchova 2180/15, Vinohrady, 120 00 Praha 2
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.