Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Smarteca navazuje na aplikaci WK eReader. Jedná se o aplikaci na čtení e-knih společnosti Wolters Kluwer, a. s. Smarteca je aplikace speciálně vytvořená pro práci s odbornou literaturou. Aplikace je propojená s e-shopem Wolters Kluwer. E-kniha se po zakoupení automaticky nahraje na uživatelský účet přístupný v prostředí čtečky po zadání přihlašovacích údajů, které si vytvořil nakupující v eShopu. Po stažení je možné číst bez on-line připojení a s textem e-knihy dále pracovat: barevně zvýrazňovat text, vytvářet poznámky, záložky. Vyhledávání je možné jak v textu knihy, tak i ve vlastních poznámkách a zvýraznění textu.

Do aplikace si můžete zakoupit:
• Komentáře k právním předpisům
• Učebnice, přehledy judikatury, monografie.
• Ostatní publikace z oblasti práva, daní, účetnictví, ekonomiky a financí, školství, bezpečnosti a hygieny práce a dalších oblastí.Nabídka publikací bude postupně rozšiřována.
Smarteca builds on the WK eReader application. This is Wolters Kluwer's e-book reader, a. Smarteca's application is specially crafted to work with literature. The application is linked to the Wolters Kluwer e-shop. The e-book will be automatically uploaded to the user account accessible in the reader environment after entering the login information created by the shoppers in the eShop. After downloading, it is possible to read without an online connection and to work with eBook text: color highlight text, create notes, bookmarks. Search is possible both in the text of the book, as well as in your own notes and text highlighting.

You can buy into your app:
 • Comments on legislation
 • Textbooks, jurisprudence reports, monographs.
 • Other publications in the areas of law, taxation, accounting, economics and finance, education, safety and hygiene of work and other areas. The publication will be gradually expanded.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Aplikace WK eReader se stala Smartecou. Oproti původní aplikaci přináší lepši organizaci vlastních poznámek a zvýraznění a jejich možnost třídění ve vlastních složkách. Aplikace je podporována od Android 5.0 a výše.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 16, 2018
Size
1.3M
Installs
1,000+
Current Version
6.0.0
Requires Android
4.4W and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Wolters Kluwer, a.s.
Developer
U Nákladového nádraží 10 130 00 Praha 3
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.