Seduo.cz - Online kurzy

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Učte se jinak. Online.

Seduo.cz je největší český online vzdělávací portál s videokurzy od špičkových lektorů. Máte tak možnost se pohodlně od profíků z praxe naučit to, co potřebujete pro svou práci a osobní rozvoj.

Seduo.cz je flexibilní a dostupné vzdělávání. Klíč je v tom, že nemusíte jezdit někde po kurzech, ty totiž máte díky online formátu přístupné kdykoliv a odkudkoliv. Studium si můžete dávkovat podle svých časových možností - krátké, párminutové lekce si pustíte kdykoliv máte čas a chuť. Díky mobilní aplikaci můžete studovat, i když jste offline. Třeba v metru, letadle, na chalupě u lesa nebo kdekoliv jinde.

Přidejte se k více jak 290 000 spokojených studentů, kteří si díky Seduo.cz jednoduše a rychle osvojili nové dovednosti, které jim pomohly získat lepší práci, nebo jen využili možnosti naučit se něco nového a rozšířit si obzory.

Najdete u nás jak videokurzy zdarma, tak ty placené. Placené videokurzy jsou i tak mnohem levnější než tradiční kurzy. Navíc zakoupený videokurz máte k dispozici napořád ve svém účtu - můžete ho tak absolvovat kolikrát chcete.

Vybírat můžete z více jak 180 odborných a soft-skills videokurzů napříč kategoriemi: byznys, design, jazyky, marketing, nástroje a kancelářský SW, osobní rozvoj. Některé jsou také v audioverzi (podcast).

Příklady videokurzů:
BYZNYS - 3 pilíře úspěšné prezentace, Manažerské tipy pro každý den, série Leadership, Osobní produktivita, Projektové řízení, Uzavření obchodu atd.

DESIGN - Základy grafiky, Canva, Human-Centered Design, Myšlenkové mapy atd.

JAZYKY - Kompletní angličtina s Broňou Sobotkou, Český pravopis, Prezentování v němčině atd.

MARKETING - Základy řízení značky, Úvod do webové analytiky, Začínáme s Sklikem, Obsahová strategie atd.

NÁSTROJE A KANCELÁŘSKÝ SW - Excel, Trello, Powerpoint, klávesové zkratky atd.

OSOBNÍ ROZVOJ - Práce s hlasem, Konec prokrastinace, Mindfulness, Efektivní zpětná vazba atd.

Všechny videokurzy jsou v českém jazyce, lekce trvají pár minut a můžete si je dávkovat podle svého tempa, času či nálady. Právě tento formát krátkých lekcích je vysoce efektivní metodou učení se, protože mnohem lépe udržíte pozornost a pamatujete si více. Videokurzy navíc obsahují odkazy na doplňkové studijní materiály a jsou zakončené znalostním testem, po jehož úspěšném složení získáte certifikát.

Více jak 50 lektorů předává své znalosti prostřednictvím videokurzů na Seduo.cz. Jsou špičkami ve svých oborech.
Learn differently. Online.

Seduo.cz is the largest Czech online educational portal with video tutorials from top teachers. This gives you the opportunity to learn from your practice professionals what you need for your work and personal development.

Seduo.cz is flexible and affordable education. The key is that you do not have to drive somewhere, because you can access it anytime and anywhere thanks to the online format. You can take your study according to your time - you can start a short, a few-minute lesson whenever you want. With the mobile app, you can study while you're offline. For example, in the subway, the plane, the cottage by the forest or anywhere else.

Join more than 290,000 satisfied students who, thanks to Seduo.com, have quickly and easily mastered new skills that helped them get a better job, or just took the opportunity to learn something new and broaden their horizons.

You can find both free video and pay for us. Paid video courses are still much cheaper than traditional courses. In addition, the purchased video tournament is always available in your account - you can go as many times as you like.

You can choose from more than 180 professional and soft-skills video tutorials across categories: business, design, languages, marketing, tools and office software, personal development. Some are also in a podcast.

Video tutorial examples:
BUSINESS - 3 pillars of successful presentations, Management Tips for Everyday, Leadership Series, Personal Productivity, Project Management, Foreclosure etc.

DESIGN - Basics of Graphics, Canva, Human-Centered Design, Mind Maps, etc.

LANGUAGES - Complete English with Broňa Sobotka, Czech Spelling, Presenting in German, etc.

MARKETING - Basics of Brand Management, Introduction to Web Analytics, Getting Started with Sklik, Content Strategy, etc.

TOOLS AND OFFICE SW - Excel, Trello, Powerpoint, Keyboard Shortcuts, etc.

PERSONAL DEVELOPMENT - Working with voice, End of procrastination, Mindfulness, Effective feedback, etc.

All video tutorials are in Czech, lessons last for a few minutes and can be dosed according to your pace, time or mood. It is this format of short lessons that is a highly effective method of learning, because you will retain much more attention and remember more. In addition, video tutorials contain links to supplementary study materials and are completed with a knowledge test, after which you will receive a certificate.

More than 50 lecturers pass their knowledge through video tutorials at Seduo.cz. They are leaders in their fields.
Read more
Collapse
4.5
12 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Před stažením kurzu se dozvíte jeho velikost
- Můžete nám dát zpětnou vazbu na naši aplikaci
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 8, 2019
Size
12M
Installs
500+
Current Version
1.0.3
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location, Digital Purchases
Permissions
Offered By
LMC s.r.o.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.