Klasifikace pro ZUŠ

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Klasifikace je aplikace pro základní umělecké školy (ZUŠ) s dlouholetou tradicí, kterou využívá většina základních uměleckých škol České republiky.
Rodičům a žákům ZUŠ umožňuje přístup k elektronickému systému, který poskytuje všechny potřebné informace o studiu jako je čas výuky, informace o platbách a elektronický žákovský sešit.

Učitelům a vedoucím pracovníkům škol umožňuje přístup k elektronickému systému, který poskytuje všechny potřebné informace včetně elektronických třídních knih.
Součástí je i možnost odesílat a přijímat omluvenky žáků, sledovat oznámení o akcích školy, nezaplaceném školném a komunikace mezi učiteli, rodiči a žáky.

Aplikace umožňuje snadné přepínání mezi více školami a obsah přizpůsobuje velikosti všech zařízení.

Pro přihlášení je potřeba mít přihlašovací údaje, které rodičům a žákům zasílá škola (učitel). Učitelé si své přihlašovací údaje z Klasifikace na PC mohou zaslat sami. Pro snadný přístup je také možno použít přihlašování přes účet Facebook nebo Google a také přes moderní technologii otisku prstů.
Classification is an application for basic art schools with a long tradition, which is used by most of the basic arts schools in the Czech Republic.
Parents and pupils of the elementary school allow access to an electronic system that provides all the necessary information about education, such as teaching time, payment information, and electronic pupils' workbook.

Teachers and school leaders allow access to an electronic system that provides all the necessary information, including electronic class books.
It also includes the ability to send and receive pupils' apologies, to track announcements about school events, unpaid tuition and communication between teachers, parents and pupils.

The application makes it easy to switch between multiple schools, and the content adapts to the size of all devices.

To sign in, you need to have login information sent to your parents and pupils by the school (teacher). Teachers can send their login data from the Classification to a PC by themselves. For easy access, you can also use Facebook or Google sign-in, as well as advanced fingerprint technology.
Read more
Collapse
4.8
18 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Vylepšeno přepínání pomocí otisku prstu při přihlašování do více škol.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 10, 2020
Size
1.7M
Installs
1,000+
Current Version
1.9
Requires Android
4.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Unrestricted Internet
Permissions
Offered By
JPH Software
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.