Zgorzelec 3D AR

10+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Aplikacja wykorzystująca technologię Augumented Reality do edukacji. Transformacja regionów węglowych to niezwykle trudny temat. Zaangażowanie najmłodszych pokoleń jest wyzwaniem nowoczesnej edukacji. Nasza aplikacja pozwala na odbycie wyjątkowej wycieczki w miejsca, które już niedługo zaczną się zmieniać - niezwykłej przygody w region Turoszowa gdzie obecnie produkuje się ok. 5% prądu w Polsce. Co zrobić z wyrobiskiem - potężną dziurą pozostałą po wydobytym węglu? Jak zagospodarować teren elektrowni gdzie dziś stoją ogromne kominy? Jak będzie wyglądał nasz świat dookoła nas za 10-15 lat? Na to możemy mieć wpływ! Część tych wyobrażeń możemy sprawdzić i to w 3D przy użyciu aplikacji w okolicach Turowa lub przy użyciu wydrukowanych kart pracy.

Aby uświadomić młodym pokoleniom jakie konsekwencje zmian i przeobrażenia regionu będą mieć miejsce w wyniku transformacji regionu oraz jak będzie czy jak może on wyglądać w przyszłości, ZKlaster opracował system oparty na idei ścieżek dydaktycznych, ale w technologii rozszerzonej rzeczywistości – Augumented Reality.

Założeniem projektu była budowa ścieżki dydaktycznej jako szlaku pieszego, na trasie którego znajdują się najciekawsze obiekty przyrodnicze, zabytkowe czy techniczne, a także główne obiekty istniejącej monokultury przemysłu wydobywczego, które w następstwie procesu transformacji regionu i dekarbonizacji ulegną przeobrażeniu. Ścieżka stworzona na obszarze Turoszowa pokazuje stan przyszły pięciu wybranych charakterystycznych dla regionu miejsc w odniesieniu do ich obecnego wyglądu.
Updated on
Jan 20, 2021

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available

What's new

Efekty AR wyświetlają się na kartach pracy ucznia (do pobrania w aplikacji).