1K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Pałuki to niewielka kraina na pograniczu Wielkopolski, Kujaw i Krajny, region kulturowy o długiej historii, który od wieków czaruje swoim krajobrazem odbijającym się w tafli 130 jezior. Choć obejmują one obszar o powierzchni zaledwie 2 tys. km2, są bardzo zróżnicowane. Polodowcową wysoczyznę urozmaicają liczne pagórki, tworzące charakterystyczny pofałdowany krajobraz. Błękit jezior kontrastuje z zielenią otaczających je lasów, łąk i torfowisk, przeplatających się z polami uprawnymi.

Te malownicze okolice można poznać dzięki aplikacji mobilnej „Pałuki”, w której znajdziemy nie tylko zabytki i miejsca związane z tym miastem, ale też ciekawostki z miejscowości Barcin, Gąsawa czy Biskupin - z dobrze znaną osadą średniowieczną. W aplikacji znajduje się ponad 150 obiektów, nie tylko atrakcji turystycznych, ale też obiektów gastronomicznych czy noclegów. Każde z miejsc posiada dane teleadresowe oraz współrzędne, dzięki czemu z łatwością można je zlokalizować na mapie oraz wyznaczyć do nich trasę. Niektóre z obiektów zostały także wzbogacone o panoramy sferyczne oraz zdjęcia z drona, dzięki którym w jeszcze bardziej atrakcyjny sposób można się zapoznać z pięknem okolicy.

Mobilny przewodnik zawiera także listę aktualnych wydarzeń oraz tras turystycznych, z określonym przebiegiem, czasem trwania i długością, co znacznie pomaga w zaplanowaniu pobytu. Znajdziemy tu zarówno szlaki tematyczne, jak na przykład Szlak Piastowski czy „Spacer po średniowiecznym Żninie”, szlaki rowerowe – w tym Pałucki Szlak Rowerowy oraz szlaki piesze i wodne, dzięki którym możemy przemierzać ten malowniczy region z perspektywy kajaka.

Ciekawym sposobem na zwiedzanie regionu jest gra terenowa „Szlakiem pałuckich skarbów”, która poprowadzi użytkownika po okolicznych atrakcjach, jej trasa rozpoczyna się w Żninie i można ją przebyć zarówno kolejką wąskotorową, jak i na rowerze.

Aplikacja „Pałuki” została stworzona w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim, a do jej prawidłowego działania nie jest wymagane połączenie z internetem. Wystarczy wcześniej zaktualizować bazę danych i można ruszać na wycieczkę!
Updated on
Jul 22, 2022

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
No data collected
Learn more about how developers declare collection
Data isn’t encrypted
Data can’t be deleted