Szlaki turystyczne Małopolski

100K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK zaprasza na Szlaki Małopolski - jedyną aplikację zawierającą wszystkie szlaki województwa: 13 000 km szlaków, 1800 atrakcji, a także unikalne i przydatne funkcje: wskazanie wysokości n.p.m. a także odległości do dowolnego miejsca.

Aplikacja udostępnia mapy Open Street Map oraz Google - dzięki którym zobaczysz wszystkie detale terenu. Fragmenty mapy OSM możesz pobrać do telefonu i nie przejmować się brakiem zasięgu (i mapy).

Na portalu Szlaki Małopolski (malopolska.szlaki.pttk.pl) znajdziesz jeszcze więcej map - włącznie z mapą turystycznej Compass całego województwa i dokładnymi mapami topograficznymi w skali 1:10000. Tam też możesz zaplanować trasę wycieczki, którą łatwo przeniesiesz do aplikacji. Korzysta ona z tych samych danych o
obiektach i szlakach, które są prezentowane na mapie i w portalu
krajoznawczym znajdującymi się pod adresem http://malopolska.szlaki.pttk.pl

Aplikacja umożliwia: wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację nią; pobranie offline mapy podkładowej, szlaków i danych wysokościowych; zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub obiekcie; odczyt odległości do dowolnego miejsca oraz jego wysokość n.p.m.; udostępnienie swojej pozycji; sprawdzenie prognozy pogody dla
dowolnego miejsca; zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy; zapisanie ulubionych miejsc i szlaków.

Projekt Szlaki Małopolski ma na celu popularyzację turystyki aktywnej, wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów oraz wdrożenie nowego produktu turystycznego w postaci regionalnego systemu szlaków turystycznych. W aplikacji zintegrowanej ze stroną internetową znaleźć można np. szlaki wiodące na Babią Górę, szlak Orlich Gniazd Kraków - Ojców, czy szlak "Orla Perć" z Zawratu na Przełęcz Krzyżne w Tatrach.

Do każdego szlaku pieszego prezentowanego w aplikacji przyporządkowane są, znajdujące się w jego pobliżu, ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze (parki krajobrazowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat wsi i miast, przez które przebiegają szlaki. Można także zobaczyć profil wysokościowy szlaku, kolor oznakowania w terenie, a także przejrzeć dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika.

Jedynie szlaki piesze PTTK są szlakami administrowanymi przez PTTK. PTTK nie odpowiada za stan szlaków turystycznych wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje.

Ze względu na rozległość sieci szlaków i ciągłe jej zmiany w terenie, nie wszystkie dane mogą być cały czas aktualne. Z tego względu, w razie rozbieżności pomiędzy przebiegiem szlaku w terenie i w aplikacji prosimy o wyrozumiałość. Będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o problemie za pomocą funkcji Znak nie tak?

Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Updated on
Nov 9, 2021

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
No data collected
Learn more about how developers declare collection
Data isn’t encrypted
Data can’t be deleted