Kocaeli Yürüyüş Parkurları

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Kocaeli’nin Rotalari
Kocaeli rotalarını, dört başlık altında topladık. Bu uygulamada yer alan rotalar; yürüyüş ve bisiklet etkinliklerinden oluşuyor. Kocaeli’nin ‘Doğal’ ve ‘Kültürel’ rotalarını; Tematik Parkurlar (Trekking), Günübirlik Yürüyüş Parkurları (Hiking), Kanyon Geçişleri (Kanyoning) ve Dağ Bisikleti Parkurları (Mountain Biking) şeklinde kategorize ettik.

Trekking
Trekking, doğada bir günden daha fazla yapılan, yani içerisinde en az bir gece konaklama olan ve birbirini takip eden yürüyüş disiplinidir. Doğada bir günden daha fazla kalınarak yapılan bu en güzel aktivite için Kocaeli coğrafyasında uygun alanlar bulunmaktadır. Samanlı Dağları, trekking yapmak isteyenler için çok uygun alandır. Oluşturduğumuz trekking rotası çok büyük bir bölümü patikalardan oluşuyor. Aslında trekking, İngilizce kökenli bir doğa sporunun ismidir. ‘Trek’ kelimesi ile ‘ing’ ekinden türetilmiştir. İngilizce’de ‘doğal engellerle dolu bir arazi parçasını herhangi bir ulaşım aracı kullanmaksızın yürüyerek aşmak’ anlamına geliyor. Güney Afrika’daki anlamı ise; ‘kağnı ya da yaya olarak göç’tür. Günümüzde ‘trekking’in anlamı tam olarak; ‘yük hayvanları ile yapılan iz sürme, patika takibi, dağ ve doğa geçişlerinde konaklamalı yürüyüşleridir.’

Hiking
Oluşturmuş olduğumuz diğer disiplin; günübirlik yürüyüş parkurlarıdır. Günübirlik yürüyüş ya da hiking; doğada günübirlik yapılan yürüyüşün genel ismidir. Oluşturduğumuz rotaların çok büyük bir bölümü patikalardan oluşuyor. Hiking, trekking kavramı ile benzer disiplinler gerektirir. Doğada olmanın kuralları, kullanılan malzemeler aynıdır. Dikkat edilmesi gereken kurallarda aynıdır. Hiking doğada günübirlik yapılan yürüyüşün İngilizce karşılığıdır. Etkinlikler gün içinde başlayıp, biter. Konaklama ya da kamp içermez. Trekking parkurları ile hiking parkurları aynı olabilir. Trekking ve hiking etkinliklerinde yürüyüş esnasında kullanılan giysiler, hafif olmalıdır.

Kanyoning
Oluşturmuş olduğumuz yürüyüş disiplinlerinden biri de; kanyoning olarak adlandırılan parkurlardır. Kocaeli coğrafyasında içerisinden yürüyerek geçilebilecek kanyonlara sahip. Kanyon, karstik karakterli kayaçların akarsular tarafından oluşturmuş olduğu derin vadilerin ismidir. Kanyon isminin öz Türkçe karşılığı ‘Kapiz’dir. Kocaeli’de bulunan kanyonların yapısı çok zorluk içermeyen bir yapıdadır. Bu uygulamada yer verdiğimiz kanyonlar içerisinde sadece Soğukdere Kanyonu, Sıcakdere Kanyonu ve Müflizdere Kanyonu’nun bazı bölümlerinde zorluklar bulunuyor. Bu zor bölümlerde zaten patikalardan geçişler bulunmaktadır. Kocaeli kanyonlarında bota ihtiyaç yoktur.

Mountain Biking
Kocaeli coğrafyasında oluşturmuş olduğumuz doğal bisiklet parkurları ya da bir başka deyişle dağ bisikleti parkurları; doğal bir ortam içerisinde yapılan kros etkinlikleri şeklindedir. Doğa içerisinde, toprak araç yolları ve patikalardan uzun mesafeler alınacak şekilde hazırlamış olduğumuz kros parkurlarını; ‘doğal’ temelli disiplinden oluşturduk. Kocaeli Doğal Bisiklet Parkurları’nın pek çoğu için en uygun bisiklet türü Cross-Country tarzında üretilmiş bisikletler gerektirmektedir. Bu bisikletler, ülkemizde çok yaygındır. Cross-Country bisikletler, diğer sınıflar için üretilmiş bisikletlerden daha çok hafif, daha az yoran amortisörsüz kadro yapısında ve tırmanmaya uygun geometride kadrolara sahip bisikletlerdir.
Kocaeli Routes
Kocaeli routes, we have grouped under four headings. This application is located routes; It consists of walking and cycling events. Kocaeli 'natural' and 'cultural' routes; Thematic Tracks (trekking), Daily Hiking Trail (Walking), Canyon Crossing (canyoning) and mountain bike trail (Mountain Biking) We have categorized as.

trekking
Trekking, made more than a day in nature, meaning that at least one night in the discipline and consecutive walks. Made more than a day in nature by observing these activities are appropriate for the most beautiful areas in the Kocaeli region. Samanli Mountains, the area is very suitable for those who want to go trekking. trekking route we created consists of a very large section of the trail. In fact, trekking, English origin is the name of a sporting nature. 'Trek' with the word 'ing' is derived from crops. In English 'a piece of land filled with natural obstacles to overcome on foot without using any means of transport' means. The meaning in South Africa; 'Migration carts or on foot. Today, exactly the meaning of trekking; 'Beast of burden made with trail riding, trail tracking, mountain and nature walks are transitions should stay.'

Walking
we have created other disciplines; are day hiking trails. Daily walking or hiking; nature is the generic name of the march day. we have created a very large portion of the route consists of tracks. Walking, trekking requires a similar discipline with the concept. rules of being in nature, the materials used are the same. Caution should be the same as in the rules. Walking in nature is the English equivalent of the daily march. Activities start the day ends. It does not include lodging or camping. hiking trails and trekking trails can be the same. Gowns during walking in trekking and hiking events, must be lightweight.

canyoning
One of the walks we have created the discipline; canyoning trails are called. Kocaeli with the canyon could be crossed on foot in the region. Canyon is the name of deep valleys where the rivers of the karst character created by rocks. Canyons name of self-Turkish money 'is Kapiz. It has a structure in Kocaeli structure canyons without much difficulty. Soğukder Canyon canyon only in the place we call this application, it's Sıcakder Canyon and Canyon Müflizder to difficulties in some parts. In these difficult sections of the trail are already in transition. Kocaeli is no need to boot the canyon.

Mountain Biking
We have created in the Kocaeli region scenic bike trails or mountain bike trails in other words; Effectiveness of the cross-shaped in a natural environment. Nature in land vehicle routes and cross-country trails, we have prepared long distances to be received from the path; 'Natural' We have created the discipline-based. Natural Bicycle Parkurları Kocaeli requires the most suitable for the type of bike cross-country style produced bicycles. These bikes are very common in our country. Cross-Country bikes, bicycle built for much lighter than other classes, which are less tiring cycling team in accordance with the geometry and structure to climb amortisörsüz staff.
Read more
Collapse
4.7
49 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

"Rotayi Incele" kısmındaki hata giderildi.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 12, 2018
Size
13M
Installs
1,000+
Current Version
1.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Developer
Karabaş Mah.Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.