Cumhuriyet

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

www.cumhuriyet.com.tr uygulaması Türkiye ve dünya gündemine dair kesintisiz yayın yapar. Cumhuriyet Gazetesi'nin özel haberleri ve seçkin yazarlarının yazılarını internet ortamında okurla buluşturur. Gündeme dair anlık tüm gelişmeleri aktarır. İçerikleri metinler, fotoğraflar, videolar ve seslerden oluşur. Ücretsizdir. Haberleri, Türkiye, Dünya, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Yaşam, Bilim Teknoloji gibi kategoriler içinde toplanır. Cumhuriyet Gazetesi'nin Türkiye gündemine ve siyasetine dair çok önemli yorum, analiz ve tespitler barındıran cesur yazarlarının yazılarına www.cumhuriyet.com.tr uygulaması üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

YAYIN İLKESİ

Cumhuriyet Gazetesi, "amacını toplum yaşamına katıldığı 7 Mayıs 1924'te yayınladığı ilk sayısında kurucusu Yunus Nadi'nin kalemiyle belirlemiştir. Cumhuriyet, ne hükümet ne de parti gazetesidir. Cumhuriyet yalnız Cumhuriyet'in, bilimsel ve yaygın anlatımıyla demokrasinin savunucusudur. Cumhuriyet, demokrasi fikir ve esaslarını yıkmaya çalışan her kuvvete karşı mücadele edecektir. Ülkemizde her anlamıyla gerçek bir demokrasi kurulması için bütün varlığı ile çalışacaktır. Cumhuriyet Atatürk devrim ve ilkelerinin açtığı "aydınlanma" yolunda, aklın bağnazlıktan, bilimin dinden bağımsızlaşması, Laiklik ilkesinin toplumca benimsenmesi için çaba gösterecektir. ‘İnsan Hakları ve Temel Özgürlükler Bildirgesi’ni demokrasinin evrensel anayasası olarak benimseyen Cumhuriyet, amaçlarına ancak Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı ve bütünlüğü kapsamında ulaşılacağını temel ilke sayar. Cumhuriyet Gazetesi'ni kuran Yunus Nadi, kurumlaştıran Nadir Nadi'dir. Cumhuriyet Türkiye'sinin temelleri atılırken kurulan Cumhuriyet Gazetesi'ni Yunus Nadi'nin ölümünden sonra her çeşit güçlüğe karşı yarım yüzyıllık savaşımla hiçbir ödün vermeden yöneten ve kurumlaştıran Nadir Nadi, 20 Ağustos 1991 günü gözlerini yaşama kapamıştır. Kimliği, ilkeleri ve amaçları bu uzun süre içinde belirlenip toplumda kök salan Cumhuriyet'i aynı yörüngede yaşatmak Cumhuriyet Türkiyesi'ne, topluma ve Cumhuriyet okurlarına karşı bir ödev niteliğine dönüşmüştür. Cumhuriyet Vakfı da bu amacı yerine getirmek için kurulmuştur."

www.cumhuriyet.com.tr uygulaması ile
- Türkiye'nin en saygın yazarlarının köşe yazılarını okuyabilirsiniz.
- Türkiye ve dünya gündemini, günün her anı son dakika haberleri ile takip edebilir, gelişmelerden bildirimlerle haberdar olursunuz.
- Ekonomi haberleri, döviz kurları, altın fiyatları ve finans piyasasını yakından izleyebilirsiniz.
- Spor dünyasına yönelik önemli gelişmeler, özel haberler, yorumlar okuyabilirsiniz.
- Yaşam haberleri kategorisinde sağlık, beslenme, anne çocuk sağlığı, psikoloji, seyahat, doğa, hayvan, evlilik, eğitim, dekorasyon, mimari, yeme içme gibi alanlarda bilgilendirici içeriklere erişebilirsiniz.
- Kültür sanat haberlerinde de Cumhuriyet’in ayrıcalığını yaşayın. En güncel konser, etkinlik haberlerini okuyabilir, müzeler, sinema filmleri, tiyatrolar hakkında güncel bilgilere erişebilirsiniz.

- Sağlık haberleri kategorisinde uzman doktor yorumlarını ve sağlık alanındaki son gelişmeleri okuyabilirsiniz.
- Uluslararası ve Türk haber ajanslarından servis edilen videoları izleyebilirsiniz.


Cumhuriyet uygulamasını telefonunuza ve tabletinize ücretsiz olarak indirin, Türkiye'yi ve dünyayı objektif bir şekilde gerçek haberci refleksleriyle hazırlayan cesur ve ilkeli gazetecilerin hazırladığı haberlerle takip edin.
Turkey www.cumhuriyet.com.t application and makes continuous publications on the world agenda. It brings together the special news of Cumhuriyet Newspaper and the writings of its distinguished writers on the internet. Transfers all instant developments about the agenda. Its content consists of texts, photos, videos and sounds. It's free. News, Turkey, World, Economy, Culture, Art, Sports, Life, collected in categories such as Science and Technology. Turkey's Cumhuriyet newspaper on the very important agenda and political commentary, analysis and determinations can be easily reached via the writings of courageous writers www.cumhuriyet.com.t hosting the application.

PUBLICATION PRINCIPLE

Cumhuriyet Newspaper "has determined its purpose with the pen of its founder Yunus Nadi in the first issue published on May 7, 1924. The Republic is neither the government nor the party newspaper. The Republic is the defender of democracy only with the scientific and widespread expression of the Republic. Cumhuriyet, democracy idea and will struggle against any force that tries to destroy its fundamentals. It will work with all its existence in order to establish a true democracy in our country in every sense. The Republic will strive for the independence of the mind from the bigotry, the religion of science, and the adoption of the principle of secularism by the society. ' Declaration of Human Rights and fundamental Freedoms adopted democracy as a universal constitution of the Republic, but the objectives will be achieved within the scope of the independence and integrity of the Republic of Turkey founded by Ataturk counts fundamental principles. C Yunus Nadi establishing the mhuriyet newspaper, institutionalize Rare is Nadia. Republic after the basics death Yunus Nadi, the excreted founded Gazette of the Republic of Turkey manages without any compromise with half a century of struggle against all kinds of difficulties and institutionalize Nadir Nadi, August 20, 1991 day closed his eyes to life. Identity, principles and objectives identified in this society are rooted in a long time lived in the same orbit to the Republic of Turkey of the Republic, it has been transformed into a duty towards society and the nature of the Republic reads. Cumhuriyet Foundation was established to fulfill this goal. "

With the application of www.cumhuriyet.com.tr
- You can read the columnist of Turkey's most respected writers.
- Turkey and the world agenda, can follow every moment of the day with breaking news, you will be notified with notification of developments.
- You can closely monitor the economic news, exchange rates, gold prices and the financial market.
- You can read important developments, special news, comments about the world of sports.
- In the life news category, you can access informative content in areas such as health, nutrition, maternal child health, psychology, travel, nature, animal, marriage, education, decoration, architecture, eating and drinking.
 - Experience the privilege of the Republic in culture and art news. You can read the latest concert, event news, and access up-to-date information about museums, movies, theaters.

- You can read the expert doctor's comments and the latest developments in the field of health news.
- You can watch videos served from international and Turkish news agencies.


Download the free app to your phone and tablet Republic, Turkey, and preparing the way real world lens reflex brave messenger, and follow the news prepared by the principled journalists.
Read more
Collapse
4.8
2,859 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Mükemmel bir okuma deneyimi yaşayabilmeniz için geri bildirimlerinizden ilham alarak uygulamamızda iyileştirmeler yaptık.
Artık e-gazete kalan abonelik sayılarınızı kolaylıkla takip edebileceksiniz.
Geri bildirimlerinizle kendimizi geliştirmeye her zaman devam edeceğiz.
İyi okumalar dileriz!
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 21, 2022
Size
13M
Installs
50,000+
Current Version
3.7.0
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 - $8.49 per item
Permissions
Offered By
VBT YAZILIM A.Ş.
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.