Kategorija vsebine
Primerno za vse
Slika posnetka zaslona

O tej aplikaciji

"Monterrey My Passion" je poklon tej nogometni ekipi, ki je v zadnjih letih postala pravo razodetje v prvi ligi mehiškega nogometa, saj je vedno na vodilnih mestih v ligi in skupini prvenstva.
Club de Futbol Monterrey, znan tudi kot Rayados ali preprosto Monterrey, je profesionalni nogometni klub s sedežem v Monterreyu v Mehiki. Ustanovljen je bil 28. junija 1945, igra doma na stadionu BBVA in se nahaja v mestu Guadalupe, v metropolitanskem območju Monterreya.
Nosi belo-modro srajco z navpičnimi črtami. Je četrta mehiška ekipa z največ zaporednimi turnirji v prvi ligi s 85 in šesta ekipa z največ turnirji s skupno 87.
Monterrey je osvojil pet naslovov v prvi ligi Mehike in tri v Copa México. Na mednarodni ravni je ekipa štirikrat osvojila ligo prvakov Concacaf (od tega trikrat zapored) in tudi pokal pokalnih zmagovalcev Concacaf. Je edina ekipa Concacafa, ki se je dvakrat povzpela na zmagovalni oder klubskega svetovnega prvenstva FIFA, potem ko je v letih 2012 in 2019 osvojila tretje mesto. Monterrey je tudi tretja ekipa na svetu z največ točkami v zgodovini klubskega svetovnega prvenstva s sedemnajstimi. točke.
Z vrednostjo 319,5 milijona dolarjev je Monterrey trenutno peta franšiza z največjo gospodarsko močjo na ameriški celini in prva v prvi ligi Mehike.
Ekipa, ki ustvarja največje športno rivalstvo za institucijo, so UANL Tigers, s katerimi se sooči v tako imenovanem Clásico Regiomontano.
Upam, da so vam všeč ta čudovita ozadja, oblecite svoj mobilni telefon v barve ekipe vaše ljubezni