Feja ISLAME

Contains Ads

Aplikacion që çdo musliman duhet ta ketë të instaluar.

Të Gjitha në një vend:

1. Kohët e namazit për të gjitha vendet
-Munësi për selektimin e vendit tuaj (shtetit, qytetit)
-Databazë me mbi 300 qytete
-Mundësi për aktivizimin e Alarmit(njoftim me zë) në kohët e Ezanit
-Drejtimi i kibles

2. Kurani Shqip:
-Teksti origjinal në gjuhën arabe,
-Transliterim(teksti arab me shkronja shqipe "latine")
-Përkthim - 3 përkthime vetëm në shqip dhe mbi 20 përkthime në gjuhë tjera
-Mundësi për largimin e ndonjë opsioni

-Lexim Ne gjuhen Arabe (Audio)
-Lexim Ne gjuhen Shqipe (Audio)
-Lexim automatik Ne gjuhen Arabe + Shqipe (Audio)

-Në memorje do të ruhet automatikisht pjesa e fundit që keni lexuar


3. Hadithe
-Databazë me Mbi 2000 hadithe

4. Libri Komentimi i ëndrrave
-Shfaqje e kategorizuar dhe mundësi për kërkim
Autor HUSEJN ES-SERRAXH
Përkthyes nga arabishtja:
Fatmir Raci, Almedin Ejupi, Shaban Murati

5. Libri Mburoja e Muslimanit

6. Kategori të ndryshme si p.sh. Mësime reth faljes së namazit, Abdesi, dhe faqe e dedikuar për të mësuar sure nga kurani
Read more
Collapse
4.7
122 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Permirësime
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
February 2, 2019
Size
4.0M
Installs
10,000+
Current Version
1.4
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Arlind Pajaziti - Shqip - App
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.