Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Jediná mobilní aplikace na podporu odvykání založená na vědeckých poznatcích a skutečné klinické praxi. Systematická podpora virtuálního terapeuta dostupná 24/7. Reaguje na názory a potřeby uživatele. Provede procesem odvykání a pomůže s překonáním abstinenčních příznaků.

Spolupracujeme s řadou partnerů a společností, od kterých můžete získat aktivační kód. Pro více informací nás kontaktujte na info@adiquit.com

PRINCIP
- Dvouměsíční interaktivní terapie v režii virtuálního adiktologa
- Každodenní terapeutický dialog v trvání 3–10 minut
- Rychlá pomoc při akutní potřebě cigarety
- Úprava terapie podle názorů, výsledků a potřeb uživatele

Aplikaci vyvinuli přední odborníci na léčbou závislostí z univerzit v Norsku, USA a v České republice. Simuluje skutečnou odvykací kúru, jak se používá v terapeutické praxi.

Kouření je závislost a odvykání bolí. Za většinu neúspěšných pokusů může nedostatek informací o fungování psychiky. Důkladná odborná příprava a podpora jsou proto při odvykání zcela klíčové. Podle klinické studie je pravděpodobnost úspěchu s Adiquitem asi 6x vyšší než při pokusech bez odborné pomoci.
The only scientific application to support cessation based on scientific knowledge and real clinical practice. Systematic Virtual Therapist Support Available 24/7. It responds to the views and needs of the user. Performs a quitting process and helps to overcome withdrawal symptoms.

We work with a number of partners and companies to get your activation code. For more information contact us at info@adiquit.com

PRINCIP
- Two-month interactive therapy directed by a virtual addictologist
- Daily therapeutic dialogue of 3-10 minutes
- Quick help in the acute need of a cigarette
- Therapy adjustment based on user's opinions, results and needs

The application was developed by leading addiction specialists from universities in Norway, the USA and the Czech Republic. It simulates a true cure as used in therapeutic practice.

Smoking is addiction and quitting hurts. For most unsuccessful attempts, lack of information about the functioning of the psyche may be. Thorough training and support are therefore crucial in quitting. According to a clinical study, the likelihood of success with Adiquit is about 6 times higher than without experimental assistance.
Read more
Collapse
5.0
1 total
5
4
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
May 13, 2019
Size
6.7M
Installs
100+
Current Version
1.1.36
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Unrestricted Internet, In-App Purchases
Permissions
Offered By
Adiquit s.r.o.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.