Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Anadolu Sağlık Merkezi – Online Servisler


Dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle kurulan Anadolu Sağlık Merkezi olarak 2002 yılından bu yana Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik iş birliği içinde çalışıp; Onkolojik Bilimler, Kalp Sağlığı, Kadın Sağlığı ve IVF, Nörolojik Bilimler, Cerrahi Bilimler, Dahili Bilimler, Tanı ve Görüntüleme başta olmak üzere tüm branşlarda hizmet sunuyoruz.Android uygulamamız ile protokol numaranız veya TC Kimlik Numaranız ile anında hesap oluşturabilir, istediğiniz Anadolu Sağlık Merkezi doktorundan anında hastane randevusu alabilir, test sonuçlarınızı ve görüntüleme sonuç raporlarınızı sıra beklemeden, hastaneye gelmeden kolayca görüntüleyebilir, geçmiş muayene bilgilerinize mobil cihazınızdan da ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda doktorlarımız hakkında bilgi alabilir, harita üzerinden hastane adreslerimizi görüntüleyebilir ve bulunduğunuz noktadan yol tarifi alabilirsiniz. Randevu ve test sonucu gibi önemli bilgiler uygulama ile anlık olarak tarafınıza bildirilir. Böylece Anadolu Sağlık Merkezi tarafından sunulan sağlık hizmetlerine zaman kaybetmeden ve zahmetsizce erişebilirsiniz.


Anadolu Sağlık Merkezi Android Uygulaması ile Yapabilecekleriniz;

Geçmiş muayenelerinizi ve gelecek randevularınızı sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Test sonuçlarınızı ve görüntüleme raporlarınızı onaylandığı anda görüntüleyebilirsiniz veya istediğiniz email adresine yönlendirebilirsiniz.

İstediğiniz birim ve doktorumuza belirlediğiniz tarihte uygun olan saatler için anında randevu alabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi bünyesinde bulunan hastane, doktor ve birim bilgilerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Gebze ve Anadolu Sağlık Merkezi Ataşehir adreslerini ve harita lokasyonlarını görüntüleyebilir, harita üzerinden yol, mesafe ve yol tarifi bilgisi alabilirsiniz.

Uygulama aracılığıyla randevu iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bildirim açma/kapama seçeneklerini değiştirebilir, uygulama ayrıntılarını kolayca yönetebilirsiniz.Hastane Test Sonuçlarınızı Görüntülemek Artık Çok Kolay!

Daha önceki muayeneleri ve bu muayenelerde istenen test ve görüntüleme sonuçları onaylanır onaylanmaz mobil uygulamanızdan görüntüleyebilirsiniz.

İsterseniz onaylanan sonuçlarınızı ve görüntüleme raporlarınızı kendinize ait veya doktorunuza ait e-posta adresine ücretsiz yönlendirebilirsiniz.

Muayene için geldiğiniz doktorunuzun bilgilerine çok kolaylıkla ulaşabilir,isterseniz tek tıkla tekrar randevu alabilirsiniz.


Hastane Randevusu Almak Artık Çok Hızlı ve Kolay!

Randevu almak için uygulama ekranı üzerinden “Yeni Randevu Al” butonuna basarak hızlı, kolay ve ücretsiz randevu alabilirsiniz.

“Yeni Randevu Al” butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan ekranda ilk olarak muayene olmak istediğiniz hastaneyi (Gebze ya da Ataşehir) ardından da muayene olmak istediğiniz birimi ve o birimde bulunan uzman doktorunuzu belirledikten sonra randevu gününü ve saatini de seçerek randevu alma sürecini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Aldığınız randevuyu mobil takviminize ekleyebilir ve ücretsiz SMS ile hatırlatma isteyebilirsiniz.

Hastane randevu numarası, randevu tarihi, randevu saati ve randevu günü gibi tüm bilgilere uygulama üzerinden kolaylıkla erişebilir, ileri tarihli tüm randevularınızı pratik bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, 44 44 276 numaralı Anadolu Sağlık Merkezi çağrı merkezinden veya https://www.anadolusaglik.org/ üzerinden de ayrıntılı bilgilere erişebilir ve randevu alabilirsiniz.
Anadolu Medical Center - Online Services


As Anadolu Medical Center, which was established with the aim of providing world-class health services, since 2002, it has been working in strategic cooperation with Johns Hopkins Medicine to improve education and quality; We provide services in all branches, especially in Oncological Sciences, Heart Health, Women's Health and IVF, Neurological Sciences, Surgical Sciences, Internal Sciences, Diagnosis and Imaging.With our Android application, you can create an account instantly with your protocol number or TR Identity Number, you can make an instant hospital appointment from the doctor of Anadolu Medical Center you want, you can easily view your test results and imaging result reports without waiting in line, without coming to the hospital, and access your past examination information on your mobile device. You can also get information about our doctors, view our hospital addresses on the map and get directions from your current location. Important information such as appointment and test results are reported to you instantly with the application. Thus, you can access the health services provided by Anadolu Medical Center without wasting time and effortlessly.


What You Can Do With Anadolu Medical Center Android Application;

You can check your past examinations and future appointments through the system.

You can view your test results and viewing reports as soon as they are approved, or you can forward them to the email address you want.

You can instantly make an appointment for the unit you want and the appropriate hours on the date you set.

You can quickly access the hospital, doctor and unit information within Anadolu Medical Center.

You can view Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Gebze and Anadolu Sağlık Merkezi Ataşehir addresses and map locations, and get road, distance and directions on the map.

You can cancel the appointment through the application.

You can change the notification on / off options and easily manage application details.Viewing Your Hospital Test Results is Now Easy!

You can view previous exams and the test and imaging results requested in those exams from your mobile application as soon as they are approved.

If you wish, you can forward your approved results and imaging reports to your own or your doctor's e-mail address free of charge.

You can easily access the information of the doctor you have come for examination, and you can make an appointment again with one click.


It is Now Very Fast and Easy to Make a Hospital Appointment!

You can make an appointment quickly, easily and free of charge by pressing the "Make New Appointment" button on the application screen to make an appointment.

After pressing the "Make New Appointment" button, you can complete the appointment process successfully by selecting the hospital (Gebze or Ataşehir) you want to be examined first, then the unit you want to be examined and the specialist doctor in that unit, and also the appointment date and time. You can add your appointment to your mobile calendar and request a reminder with free SMS.

You can easily access all information such as hospital appointment number, appointment date, appointment time and appointment date through the application, and view all future appointments practically.

You can also access detailed information and make an appointment at the Anadolu Medical Center call center at 44 44 276 or via https://www.anadolusaglik.org/.
Read more
Collapse
2.7
11 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
September 16, 2020
Size
1.4M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.1
Requires Android
4.2 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.