شیوا - آموزش زبان انگلیسی

4.5
956 reviews
50K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

شیوا یک نرم افزار خودآموز زبان انگلیسی است که با استفاده از آن می‌توانید زبان انگلیسی را از پایه مقدماتی تا پیشرفته یاد بگیرید.

این برنامه که با رویکرد گیمیفیکیشن طراحی شده است به شما کمک می‌کند تا در محیطی جذاب به یادگیری لغت های زبان انگلیسی و دستور زبان (گرامر) آن بپردازید و همچنین با تمرین‌های فراوان، مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را ببهود ببخشید.

مزیت استفاده از شیوا نسبت به نمونه‌های مشابه شبیه‌سازی کامل کلاس درس برای شماست. آموزش زبان انگلیسی در شیوا به صورت منسجم و طبقه‌بندی شده است. به همین دلیل شما برای یادگیری کافیست روند پیشرفتی که برایتان طراحی شده است را طی کنید. در پایان هر درس می‌توانید یک کارنامه از آموخته‌ها و تمرین‌هایی که انجام داده‌اید مشاهده کنید تا به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید.

استفاده از تمرین‌های فراوان در طول آموزش به شما کمک می‌کند مواردی که در هر درس می‌آموزید را در ذهن خود تثبیت کنید و با آزمون های میان ترم و پایان ترمی که برای شما در نظر گرفته ایم می‌توانید خود را محک بزنید که پس از گذشت چند روز از یادگیری هر درس چه میزان به موارد یاد گرفته شده تسلط دارید تا در صورت نیاز بخش هایی را که احیانا فراموش کرده اید دوباره مرور کنید.
Updated on
Sep 10, 2023

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
This app may share these data types with third parties
Personal info
This app may collect these data types
Personal info
Data is encrypted in transit
You can request that data be deleted

Ratings and reviews

4.6
907 reviews
Abbas Shaygan
January 20, 2023
The program is very good and valuable, I didn't know much about the English language. By doing the exercises in different and interesting stages of this program, my listening and speaking skills were strengthened and I gained good self-confidence in speaking the language. Finally, I sincerely thank those who worked hard to make this good program. Thank you very much. Shaygan.
16 people found this review helpful
Did you find this helpful?
Ali Garajian
February 12, 2022
The design is very user friendly and motivated me to keep on learning. Definitely recommend it 👌
34 people found this review helpful
Did you find this helpful?
Mohammad Hamed Mohsini
July 1, 2022
The best and easiest app for learning English language
15 people found this review helpful
Did you find this helpful?

What's new

some minor bugs fixed