MAMApp CZ - těhotenství po týdnech

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nejúspěšnější česká mobilní aplikace pro těhotné od českých odborníků v oblasti gynekologie a porodnictví. Objektivní a bez reklam.

Už více než 100 000 žen využilo aplikaci MAMApp. MAMApp je užitečným průvodcem těhotenstvím, díky kterému získáte nejen zajímavé a objektivní informace, ale také ucelený přehled o všech těhotenských vyšetřeních, která doporučují čeští gynekologové.

V MAMApp najdete:
- Kompletní harmonogram těhotenské péče dle českých standardů (těhotenský kalendář),
- vysvětlivky k jednotlivým vyšetřením,
- více než 120 článků psaných odborníky s vizualizacemi plodu podle stáří,
- zdravotní deník s možností záznamu výsledku vyšetření,
- MAMA deníček, kam si můžete zapisovat své pocity a vzkazy potomkovi, s možností exportu do emailu,
- záznamník pohybů plodu,
- záznamník s Vaší anamnézou,
- nonstop podporu týmu MAMApp.

Těhotenská aplikace MAMApp má samozřejmě i funkce typu těhotenská kalkulačka. Těhotenská kalkulačka hned v prvním kroku spočítá stáří vašeho těhotenství ve formátu týdny + dny.

Aplikaci MAMApp můžete bezplatně používat po dobu čtyř týdnů. Poté se můžete rozhodnout, zda-li si aplikaci zakoupíte a budete neomezeně využívat všechny funkce po celou dobu Vašeho těhotenství, a to bez obtěžování reklamními sděleními.

Za jednorázovou symbolickou platbu získáte kvalitní aplikaci, jejímž je Vám poskytnout Vám objektivní a užitečné informace. Také nám pomůžete pracovat na dalším zlepšování aplikace a v neposlední řadě podpoříte léčbu vážně nemocných žen prostřednictvím Nadačního fondu APOLENA.

Těšíme se na společně strávené týdny!
The most successful Czech mobile application for pregnant women from Czech experts in the field of gynecology and obstetrics. Objective and without ads.

More than 100,000 women have already used the MAMApp application. MAMApp is a useful guide to pregnancy, thanks to which you will get not only interesting and objective information, but also a comprehensive overview of all pregnancy examinations recommended by Czech gynecologists.

In MAMApp you will find:
- Complete schedule of pregnancy care according to Czech standards (pregnancy calendar),
- explanations of individual examinations,
- more than 120 articles written by fetal visualisations by age,
- a medical diary with the possibility of recording the result of the examination,
- MAMA diary, where you can write down your feelings and messages to your child, with the possibility of exporting to email,
- fetal motion recorder,
- answering machine with your medical history,
- 24/7 support from the MAMApp team.

Of course, the MAMApp pregnancy application also has a function such as a pregnancy calculator. The pregnancy calculator first calculates the age of your pregnancy in the format weeks + days.

You can use MAMApp for free for four weeks. Then you can decide whether to purchase the application and use all the functions indefinitely throughout your pregnancy, without being bothered by advertising messages.

For a one-time symbolic payment, you will receive a quality application, which is to provide you with objective and useful information. You will also help us work on further improving the application and, last but not least, you will support the treatment of seriously ill women through the APOLENA Endowment Fund.

We look forward to spending weeks together!
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Opraveny pády aplikace a řada drobných vylepšení pro lepší uživatelský komfort.

Máte nápady na vylepšení aplikace? Narazili jste na problém? Nebo nás jen chcete pozdravit a zlepšit nám den? Napište nám na info@mamapp.cz a my se Vám s radostí budeme věnovat.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 17, 2020
Size
23M
Installs
50,000+
Current Version
1.2.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$5.99 per item
Permissions
Offered By
MEDUCAPPS, s.r.o.
Developer
Kaprova 42/14, Praha1, 110 00
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.