MAMApp CZ - těhotenství po týdnech

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nejúspěšnější česká mobilní aplikace pro těhotné od českých odborníků v oblasti gynekologie a porodnictví. Objektivní a bez reklam.

Aplikace MAMApp je užitečným průvodcem těhotenstvím, díky kterému získáte nejen zajímavé a objektivní informace, ale také ucelený přehled o všech těhotenských vyšetřeních, která doporučují čeští gynekologové.

V MAMApp najdete:
- Kompletní harmonogram těhotenské péče dle českých standardů (těhotenský kalendář),
- vysvětlivky k jednotlivým vyšetřením,
- více než 120 článků psaných odborníky s vizualizacemi plodu podle stáří,
- zdravotní deník s možností záznamu výsledku vyšetření,
- MAMA deníček, kam si můžete zapisovat své pocity a vzkazy potomkovi, s možností exportu do emailu,
- záznamník pohybů plodu,
- záznamník s Vaší anamnézou,
- nonstop podporu vývojářského týmu MAMApp.

Těhotenská aplikace MAMApp má samozřejmě i funkce typu těhotenská kalkulačka. Těhotenská kalkulačka hned v prvním kroku spočítá stáří vašeho těhotenství ve formátu týdny + dny.

Aplikaci MAMApp můžete bezplatně používat po dobu čtyř týdnů. Poté se můžete rozhodnout, zda-li si aplikaci zakoupíte a budete neomezeně využívat všechny funkce po celou dobu Vašeho těhotenství, a to bez obtěžování reklamními sděleními.

Za jednorázovou platbu 199 Kč, což je cena dvou káv v "lepší kavárně", získáte kvalitní aplikaci, jejímž cílem není Vám něco prodat, ale poskytnout Vám objektivní a užitečné informace. Také nám pomůžete pracovat na dalším zlepšování aplikace a v neposlední řadě podpoříte léčbu vážně nemocných žen prostřednictvím Nadačního fondu APOLENA.

Těšíme se na společně strávené týdny!
The most successful Czech mobile application for pregnant women from Czech experts in the field of gynecology and obstetrics. Objective and no ads.

The MAMApp app is a useful guide to pregnancy, giving you not only interesting and objective information, but also a comprehensive overview of all pregnancy examinations recommended by Czech gynecologists.

You can find in MAMApp:
- Complete schedule of maternity care according to Czech standards (pregnancy calendar)
- Explanatory notes to individual examinations
- More than 120 articles written by experts with fetal visualization by age
- health diary with the possibility of recording a test result
- MAMA diary, where you can write your feelings and messages to the offspring, with the possibility to export to email,
- fetal movement recorder
- Your history recorder
- nonstop support for MAMApp development team.

Of course, the MAMApp pregnancy application also has a pregnancy calculator function. The pregnancy calculator will calculate your pregnancy age in weeks + days right from the first step.

You can use MAMApp for four weeks free of charge. You can then decide whether to purchase the application and enjoy all the features you have unlimitedly throughout your pregnancy, without bothering with your advertising messages.

For a one-time payment of CZK 199, which is the price of two coffees in a "better cafe", you will get a quality application that does not aim to sell you anything but provide you with objective and useful information. You will also help us work to further improve the application and, last but not least, support the treatment of seriously ill women through the APOLENA Endowment Fund.

We look forward to spending weeks together!
Read more
Collapse
4.1
201 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Oprava problému s nákupem PREMIUM, který byl způsobený předchozí verzí aplikace.

Máte nápady na vylepšení aplikace? Narazili jste na problém? Nebo nás jen chcete pozdravit a zlepšit nám den? Napište nám na info@mamapp.cz a my se Vám s radostí budeme věnovat.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 26, 2019
Size
9.6M
Installs
50,000+
Current Version
1.1.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$9.99 per item
Permissions
Offered By
MEDUCAPPS, s.r.o.
Developer
Kaprova 42/14, Praha1, 110 00
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.