MAMApp CZ - těhotenství po týdnech

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nejúspěšnější česká mobilní aplikace pro těhotné od českých odborníků v oblasti gynekologie a porodnictví. Objektivní a bez reklam.

Už téměř 100 000 žen používá aplikaci MAMApp. MAMApp je užitečným průvodcem těhotenstvím, díky kterému získáte nejen zajímavé a objektivní informace, ale také ucelený přehled o všech těhotenských vyšetřeních, která doporučují čeští gynekologové.

V MAMApp najdete:
- Kompletní harmonogram těhotenské péče dle českých standardů (těhotenský kalendář),
- vysvětlivky k jednotlivým vyšetřením,
- více než 120 článků psaných odborníky s vizualizacemi plodu podle stáří,
- zdravotní deník s možností záznamu výsledku vyšetření,
- MAMA deníček, kam si můžete zapisovat své pocity a vzkazy potomkovi, s možností exportu do emailu,
- záznamník pohybů plodu,
- záznamník s Vaší anamnézou,
- nonstop podporu týmu MAMApp.

Těhotenská aplikace MAMApp má samozřejmě i funkce typu těhotenská kalkulačka. Těhotenská kalkulačka hned v prvním kroku spočítá stáří vašeho těhotenství ve formátu týdny + dny.

Aplikaci MAMApp můžete bezplatně používat po dobu čtyř týdnů. Poté se můžete rozhodnout, zda-li si aplikaci zakoupíte a budete neomezeně využívat všechny funkce po celou dobu Vašeho těhotenství, a to bez obtěžování reklamními sděleními.

Za jednorázovou symbolickou platbu získáte kvalitní aplikaci, jejímž je Vám poskytnout Vám objektivní a užitečné informace. Také nám pomůžete pracovat na dalším zlepšování aplikace a v neposlední řadě podpoříte léčbu vážně nemocných žen prostřednictvím Nadačního fondu APOLENA.

Těšíme se na společně strávené týdny!
The most successful Czech mobile application for pregnant women by Czech experts in the field of gynecology and obstetrics. Objective and no ads.

Almost 100,000 women use MAMApp. MAMApp is a useful guide to pregnancy, thanks to which you will get not only interesting and objective information, but also a comprehensive overview of all pregnancy examinations recommended by Czech gynecologists.

In MAMApp you will find:
- Complete schedule of pregnancy care according to Czech standards (pregnancy calendar),
- explanatory notes to individual examinations,
- more than 120 articles written by experts with fetus visualizations by age,
- medical logbook with the possibility of recording the examination result,
- MAMA diary, where you can write your feelings and messages to the offspring, with the possibility of exporting to email,
- fetal movements recorder,
- recorder with your medical history,
- nonstop support of the MAMApp team.

Maternity application MAMApp also has functions like pregnancy calculator. The pregnancy calculator in the first step calculates the age of your pregnancy in the format of weeks + days.

You can use MAMApp for free for four weeks. You can then decide whether to purchase the app and use all the features unlimitedly throughout your pregnancy, without the hassle of advertising.

For a one-time symbolic payment you get a quality application, which is to provide you with objective and useful information. You will also help us to further improve the application and, last but not least, support the treatment of seriously ill women through the APOLENA Endowment Fund.

We look forward to spending weeks together!
Read more
Collapse
3.9
253 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Opraveny pády aplikace a řada drobných vylepšení pro lepší uživatelský komfort.

Máte nápady na vylepšení aplikace? Narazili jste na problém? Nebo nás jen chcete pozdravit a zlepšit nám den? Napište nám na info@mamapp.cz a my se Vám s radostí budeme věnovat.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
April 17, 2020
Size
23M
Installs
50,000+
Current Version
1.2.2
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
In-app Products
$0.99 per item
Permissions
Offered By
MEDUCAPPS, s.r.o.
Developer
Kaprova 42/14, Praha1, 110 00
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.