Reflex

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nejnovější zprávy, názory, komentáře a glosy přináší aplikace Reflex. Aplikace každý den provází aktuálním domácím i světovým děním. Na jednom místě najdete mnoho informací z více oblastí (kultura, historie, cestování, věda a zajímavosti).

Aplikace přináší bezplatný obsah webu reflex.cz a zároveň možnost stažení tydeníku Reflex a speciálních vydání v elektronické podobě. Kromě aktuálních čísel je k dispozici archiv vydání sahající až do roku 2013. Samozřejmě nechybí ani Zelený Raoul.

Každý článek i fotogalerii lze uložit pro pozdější čtení a aplikace také nabízí unikátní offline režim umožňující stažení všech článků (mimo galerie a videa) například pro čtení v metru nebo v oblastech se slabým signálem. Dále je v aplikaci k dispozici noční režim pro příjemnější čtení při horších světelných podmínkách.

Předplatné elektronické verze tištěného Reflexu na měsíc pak vyjde jen na 167 Kč nebo výhodněji na rok na 1670 Kč. V případě ročního předplatného můžete využít sedmidenní zkušební lhůtu a číst Reflex po tuto dobu zdarma. V rámci předplatného dostáváte nejen každý týden aktuální vydání, ale máte přístup ke kompletnímu archivu od ledna 2013 přímo v aplikaci.

Předplatné je možné zakoupit na měsíc a rok s automatickým obnovením předplatného po jeho konci. Uživatel si může automatické obnovování zrušit v nastavení svého účtu. Po ukončení předplatného se obsah aplikace opět uzamkne. Chcete-li využívat už zakoupené předplatné na svých dalších zařízeních, zaregistrujte se a přihlašte se v nich stejným jménem a heslem.
Latest news, opinions, comments and glosses Reflex brings applications. App every day accompanied by the current domestic and world affairs. At one point you will find a lot of information from multiple areas (culture, history, travel, science and attractions).

Application is a free content site reflex.cz and also the option to download the Reflex weekly and special editions in electronic form. Besides the actual numbers are available release archive dating back to 2013. Of course, there are also Green Raoul.

Each article and photo gallery can be saved for later reading and application also offers unique offline mode allowing the withdrawal of all links (outside the gallery and video), for example, to read on the subway or in areas with weak signals. It is also available in night mode for more comfortable reading in low light conditions.

Subscription to the electronic version of the printed reflection on the moon then cost just CZK 167 or better on the year to CZK 1,670. In the case of an annual subscription, you can take advantage of a seven-day trial period and read Reflex during this period free of charge. Within the subscription you receive only a weekly current edition, but you have access to the complete archive from January 2013 in the application.

Subscriptions can be purchased for a month and a year subscription with automatic renewal after its end. The user can cancel the automatic renewal in your account settings. After completion of the subscription application content will be locked again. To use the already purchased a subscription to your other devices register and log them in the same username and password.
Read more
Collapse
4.3
725 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Opravy chyb a optimalizace aplikace
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 18, 2018
Size
2.8M
Installs
10,000+
Current Version
3.1.4
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Mature 17+
In-app Products
$0.99 - $80.00 per item
Permissions
Offered By
CZECH NEWS CENTER, a. s.
Developer
Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.