Reflex

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nejnovější zprávy, názory, komentáře a glosy přináší aplikace Reflex. Aplikace každý den provází aktuálním domácím i světovým děním. Na jednom místě najdete mnoho informací z více oblastí (kultura, historie, cestování, věda a zajímavosti).

Aplikace přináší bezplatný obsah webu reflex.cz a zároveň nově možnost zakoupení placeného obsahu Premium X.

Každý článek i fotogalerii lze uložit pro pozdější čtení a aplikace také nabízí unikátní offline režim umožňující stažení všech článků (mimo galerie a videa) například pro čtení v metru nebo v oblastech se slabým signálem. Dále je v aplikaci k dispozici noční režim pro příjemnější čtení při horších světelných podmínkách.

Předplatné Premium X v aplikaci na měsíc vyjde na 99 Kč nebo výhodněji na rok na 990 Kč. Uživatel si může automatické obnovování zrušit v nastavení svého účtu. Chcete-li využívat už zakoupené předplatné na svých dalších zařízeních, zaregistrujte se a přihlašte se v nich stejným jménem a heslem.
Reflex brings the latest news, opinions, comments and glosses. Every day the application accompanies current domestic and world events. In one place you will find a lot of information from more areas (culture, history, travel, science and attractions).

The application brings free content of reflex.cz and new option to purchase paid Premium X.

Each article and photo gallery can be saved for later reading, and the app also offers a unique offline mode allowing all articles (except galleries and videos) to be downloaded, for example, to read in the subway or in areas with poor signal. In addition, night mode is available in the app for a more comfortable reading in low light conditions.

A Premium X in-app subscription per month costs $ 5, or more preferably $ 50 per year. The user can opt out of auto-renewal in their account settings. To use your already purchased subscription on your other devices, register and log in with the same username and password.
Read more
Collapse
4.8
2,101 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Opravy chyb a optimalizace aplikace
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 21, 2021
Size
9.6M
Installs
50,000+
Current Version
3.4.0
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Mature 17+
In-app Products
$0.99 - $80.00 per item
Permissions
Offered By
CZECH NEWS CENTER, a. s.
Developer
Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.