1898 Yılından Beri (Sıradışı Bir Hikaye)

· JANUS 722
4.4
7 reviews
Ebook
96
Pages

About this ebook

Kara büyü, satanizm, kurt adamlık, yer altındaki ülke, gizem temelinde iki adamın hikayesi: Köklü bir İstanbul ailesinden gelen, hayatındaki sırları çözmek isteyen asi ruhlu bir genç ve kendisine musallat olmuş ifritten kaçmaya çalışan bir kara büyücü… Serüven çok eskilerde başlayıp günümüze dek uzanıyor. Öykü gerçeklere de dayalı; çünkü bir okültist ve uzun yıllar önce rücu etmiş bir satanist olan ben Janus 722, bu romanın satır aralarına başka bir dünyanın sırlarını da gizledim. Satanik ve satanik olmayan ritler/ayinler, dualar ve Enokyanca ifadelerin yanı sıra uzun yıllara dayalı araştırmalarımızdan ipuçları da bu romanda okuyucusunu bekliyor. 

Bu "standart tanıtım" yapılı girişten sonra biraz samimi şekilde söyleşelim mi?

Web-sitemde yayınlanmış olan Majikal Geçmişim linkinin ilgi görmesi ile yaşam öykümü kısmi şekilde anlatmaya karar vermiş ve Obsede Olma Hikayem adlı dört bölümü yazmıştım. Bu diziye ziyaretçi sayısı ise öncekinden de büyük oldu.

Kanımca ilginin gerisinde okurların beni merak etmesi kadar, yazdıklarımı okurken eğlenmeleri de vardı. Dizinin başarısını hem merakı tatmin etme, hem de okurlara hoşça vakit geçirtme başarısı olarak algıladım ve kendimi daha da anlatmanın iyi olacağını düşünmeye başladım. Ne de olsa ben de yazarken eğleniyor, beynimi hoş tatillere çıkarıyordum.

Ancak hayatımı detayları ile anlatmak da kesinlikle istemiyordum.

Çözümü -zaten sıra dışı olan- yaşantımı bir roman olarak (olayları süsleyerek) kaleme almakta buldum. Böylece hem kendimi tanıtmış, hem yaşadığım her şeyi anlatmamış, hem de okurlarımı eğlendirmiş olacaktım. Yazarken alacağım keyif de cabasıydı.

İşte -dilerim- okumaya başlayacağınız roman bu düşünce ile meydana geldi.

Yaşamımda başımdan geçen olayları ciddi ölçüde abarttığımı okurken zaten anlayacaksınız. Roman bir kurt adam öyküsü…

Tabidir ki ilginç yaşamım, kurt adam ve vampirlerle tanış çıkacak kadar ilginç değil. Ancak altını önemle çizmek isterim: Romanımda yer alan olayların HEPSİNİN temelinde yaşanmışlıklar, anılar, yani gerçekler vardır. Geçmişimi ezoterik roman temasına uysun diye süslemiş olsam ve oluş sıralarını biraz değiştirsem de, hiçbir satır düş gücümü kurcalayarak “atmasyon” şekilde kağıda (ekrana) dökülmemiştir. Zaten romanın son bölümünde sayfalar boyunca karşınıza çıkan karakterlerin gerçekte kimler olduğunu öğrenecek; olayların gerçeklik dozunu anlayacak, bazıları abartılı olsa da temelde hiç birinin “uyduruk” olmadığını göreceksiniz.

Umarım romanım size hoşça vakit geçirtir, monoton bir yaşamınız bilincinize az da olsa heyecan (enerji) katar, can sıkıntınızı size unuttur.

Ve yine umarım, eğer doyum dolu bir hayata sahip olsanız da size “Adam ‘olayların temeli sağlam’ dedi, ben onun lafına inanıyorum. Demek ki bu kadar ilginç şeyler olabiliyor bu hayatta. Belki de kassam/arasam/zorlasam ben de böyle şeyler yaşarım” dedirtir; böylelikle yaşamınızda size yeni ve eğlenceli bir pencere açar, bir arayış başlatır.

Ne de olsa “arayan bulur”; öyle değil mi?

Sakın ola unutmayın: Dünya eğlenceli bir mucizeler diyarıdır; bütün mesele ise böyle olduğuna inanabilmektedir.

Haydi o zaman, inanmaya ve eğlenmeye başlayalım.


Ratings and reviews

4.4
7 reviews

About the author

Bir majisyen ve araştırmacı...

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.