GEOMETRİ ÇALIŞMA KİTABI: Geometriyi başarmanız için en büyük yardımcınız olacak.

Free sample

Özet konu anlatımı, basitten zora doğru soruları göz yormayan tasarımı ile geometriyi başaracaksınız.

Yıllardır en çok satan kitaplardan biri olan Ahmet Demir hocamızın Geometri Çalışma Kitabı yenilenmiş ve müfredata tamamen uygun hali ile şimdi googleplayde ve google kitaplarda.

Basılı halini ozeldersci.com da satın alabilirsiniz.

Dijital kitabın kullanımı için video; ( linki komple kopyalayıp tarayıcı adres çubuğuna yapıştırın)

https://www.youtube.com/watch?v=js3l96MXM7Uiletişim için boramat1@gmail.com 

Çalışırken takıldığınız yerlerden sormak istediklerinizi aşağıdaki gruba üye olarak sorabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/238148846717537

Read more
Collapse
4.2
6 total
Loading...

Additional Information

Pages
502
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Mathematics / Geometry / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Konu Anlatımlı
Örnek Çözümlü
Test Çözümlü
Test Sorulu
Karma Testli


Bu kitabı, lisede okumakta olan ve üniversite sınavına hazırlanmakta olan sizlere geometri dersinizde yardımcınız olması amacıyla hazırladım.


Kitap 5 bölümden oluşmaktadır.


Bölümler; belli bir sıralama ve sistematik bir biçimde konu anlatımları ve örnek çözümleri ile öğrencilere yorum yaparak çalışma alışkanlığını kazandıracak biçimde sunulmaktadır.


Bu derste yapacağınız çalışmalarınızın sonucunda başarılı olmanızı bekliyorsanız aşağıdaki sıralamaya özen göstererek bu kitaptaki konulara sırasıyla çalışmanızı öneriyorum.


Konu anlatım sırasına dikkatle uyunuz.
Konu anlatım ve konu bilgilerini ezbere değil ve örnek üzerinde çözüm yaparak, kavrayınız.
Çözümlü test sorularını, kendiniz tekrar çözerek konu bilgilerinizi ve yorum gücünüzü geliştiriniz.
Cevaplı test sorularını çözerek, cevapları ile karşılaştırınız, varsa yanlışlarınız ve eksikleriniz konu tekrarı ile doğrulayınız.
Konu ile ilgili bağlantıları, konu anlatım sırasına göre öğrendiğiniz konu bilgilerinizi unutmadan çözümlerle geliştirmeye ve sağlamaya çalışınız. Bu yöntemle öğrendiğimiz konu bilgilerinizi kullanarak, yorumlu bol ve değişik sorular çözünüz. Soru çözerken şekle göre çözüm değil de verilenlere göre gerektiğinde yardımcı çizimlerle (açıortay, dik doğru ve paralel doğru... gibi) çözümü kolaylaştırarak, bilinmeyeni en kısa ve kolay yoldan bulmaya çalışınız.Sevgili öğrencilerim, umarım bu kitabım hayatınızda hedeflediğiniz yere ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.


Değerli meslektaşlarım bu kitabı sizlerinde değerli görüşlerinize sunarken çalışmalarınızda başarı dileklerimle eleştirilerinizi de beklerim.Erol Gedikli


Mat. Öğretmeni

Çözümlere alttaki linkten ulaşın (anlatım ve sorular maskelenmiştir, dökümanı satın almanız gerekir, sadece çözümlere aynı sayfa numarası ile ulaşabilirsiniz)

http://www.ozeldersci.com/2016/02/yaynlarmzn-cozumleri.html

Tüm video eğitimlerimize indirimli ulaşın

http://www.ozeldersci.com/2018/01/udemy-kurslarmz-indirim-kuponlar.html

Fasikülün her sayfasının video anlatımlarını içeren video eğitimi vardır ve konular anlatılmakta, tüm sorular çözülmektedir. Video eğitim ile konuyu kavramanız çok kolaylaşır. 

Alttaki linkten video eğitime indirimli ulaşabilir, satın almadan örnek videoları izleyebilirsiniz. (linki komple kopyalayıp tarayıcı adres çubuğuna yapıştırın)

https://www.udemy.com/sifirdangeometri/?ccManual=&couponCode=GEO-20

Dijital kitabın kullanımı için linkteki videoyu izleyiniz. (linki komple kopyalayıp tarayıcı adres çubuğuna yapıştırın)

https://www.youtube.com/watch?v=js3l96MXM7U

Bu fasikül ile temel geometrik kavramlar ve doğruda açı konusu, özellikler , örnekler ve bol alıştırma ile kalıcı olarak öğretiliyor.

Her bir özellik ilgili basit örneklerle öğretilip, o özelliğe ait alıştırmalarla bu özellik öğrenimi kalıcı hale getiriliyor.

Tüm anlatımdan sonra "bir daha bakalım" bölümünde tüm özellikler tek sayfada, böylelikle alıştırma çözülürken özelliklere erişim son derece kolay.

Ayrıca yapamadığınız alıştırmaların çözümleri de ozeldersci.com sitesinde ücretsiz sunuluyor. Böylelikle çözemediğiniz alıştırmalar da sorun değil. 

45 sayfalık bu fasikülü bitirdiğinizde temel geometrik kavramları ve doğruda açı konusunu kalıcı ve iyi seviyede öğrenmiş olacaksınız.

Geri dönüş , öneri, şikayet için boramat@gmail.com dan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışırken takıldığınız yerlerden sormak istediklerinizi aşağıdaki gruba üye olarak sorabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/238148846717537

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.