یک فنجان چای بی موقع: An inopportune cup of tea Trace of a Revolution

4.1
27 reviews
Ebook
340
Pages
Eligible

About this ebook

امیر حسین قطانت در سال ۱۳۲۸ در شیراز متولد شد و تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان کمال نارمک، یکی از کانون‌های مهم و موثر در انقلاب اسلامی ایران گذراند. وی دارای فوق لیسانس عمران ملی از دانشگاه پهلوی شیراز و فوق لیسانس مدیریت از سازمان مدیریت صنعتی تهران است. در نوجوانی به جرم اقدام برای هواپیماربایی به دو سال زندان محکوم گردید و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به اتهام ٓخیانتك در یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های سیاسی زمان شاه موسوم به ٓتوطئه گروگانگیری ولیعهد و ترور اعضای خاندان سلطنتی گلسرخی - دانشانك از طرف نیروهای چپ غیابا به اعدام محکوم شد.او پس از تجربه زندان لاذقیه در سوریه، زندان آغری در ترکیه، زندان شهر ماکو، زندان اوین و شرکت در جنگ در جبهه خونین شهر برای همیشه ایران را ترک گفت و پس از چند سال اقامت در کشور فرانسه و آمریکا سرانجام مقیم کشور کلمبیا در آمریکای جنوبی شد.از جمله فعالیتهای فرهنگی او نشر مجموعه تحقیقی ٓسیاهان و جهان موسیقیك در شش کاست در ایران، ترجمه دو اثر گابریل گارسیا مارکز گزارش یک آدمربایی و ٓخاطرات روسپیان سودازده من، از اسپانیایی به فارسی، ترجمه گلچینی از اشعار مولانا از فارسی به اسپانیایی، تالیف کتاب داستان تمام داستانها به زبان فارسی و یهودا چنین می‌گوید به زبان اسپانیایی است و به عنوان مترجم سال ۲۰۰۷ از طرف اینترانت برگزیده شده است. وی در فیلم مستند تاریخی ایران شکوه از یاد رفته به کارگردانی زنده یاد ماکان کاراندیش نیز همکاری داشته است. کتاب پیش رو نگاهی است به بخشی از رویدادها و شخصیت‌های تاریخی معاصر ایران که در قالب خاطرات و اعترافات نویسنده به آنها پرداخته می‌شود.
ketab - sherkat ketab - شرکت کتاب - ketab.com - ketab corp

Ratings and reviews

4.1
27 reviews
mahyar ardestani
January 24, 2015
نثر خوب و دلنشين و محتوی گیرا و همچنین پرداختن به موضوعات بکر و جذاب و دادن اطلاعاتی که کمتر جایی میتوان آنرا پیدا کرد ، مجموعه ای در خور تحسین فراهم آورده که...
6 people found this review helpful
Did you find this helpful?
Ali Mirshekari
January 5, 2015
Good
3 people found this review helpful
Did you find this helpful?
abbass alipour
August 9, 2022
عالی
Did you find this helpful?

About the author

کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

ئسخه دیجیتالی این کتاب با مجوز ناشر اصلی و یا نویسنده و یا هر دو و یا بازماندگان تهیه و در دسترس قرار گرفته است.

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

Rate this book

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.